Nowy numer 42/2020 Archiwum

Abp Ryś: Wiecie dużo o Bogu. Ale czy znacie Jego moc?

– Są rzeczy pomiędzy tobą a Bogiem, które powinny zostać tajemnicą – zwrócił się do uczniów szkół katolickich łódzki pasterz.

Uczniowie i nauczyciele łódzkich szkół katolickich wzięli udział w adwentowym dniu skupienia. Liturgii w katedrze łódzkiej przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś. – Jezus nie przychodzi, żeby wygłosić nawet najpiękniejsze teorie. Jezus przychodzi po to, żeby nasze życie zmieniać – mówił uczniom abp Ryś.

– Żyjemy dzisiaj w świecie, gdzie informacji jest bardzo, bardzo dużo. Otwieracie wasze komputery, wasze i-pady – informacji jest potąd. Ale co was formuje? Co sprawia, że stajecie się co raz bardziej dojrzałymi ludźmi? Co was w życiu zmienia? Czy jest w tym Jezus? Dajecie Jezusowi prawo, by wszedł w wasze życie i działał, zwłaszcza tam, gdzie doznajecie takiej biedy, na którą sami nie znajdujecie lekarstwa? – pytał w homilii arcybiskup łódzki.

Posłuchaj całej homilii abp. Grzegorza Rysia:

Abp Ryś: spotkałeś Jezusa w swoim życiu? I Łódź 2019
Archidiecezja Łódzka

– Są rzeczy pomiędzy tobą a Bogiem, które powinny zostać tajemnicą. Nawet jak będziesz się starać, to i tak o tym nie opowiesz. Wiec zostaw to w sobie, jako doświadczenie osobiste, indywidualne. Spotkałeś Jezusa w domu z bliska, On cię dotknął, ty Go dotknąłeś, zmieniło to coś w tobie? Jesteś inny po tym spotkaniu? Nie musisz o tym gadać, tylko idź i rób tak samo – powiedział arcybiskup.

Zobacz też, co abp Grzegorz Ryś mówi na temat św. Mikołaja:

Abp Ryś o Świętym Mikołaju I Łódź 2019
Archidiecezja Łódzka

 

« 1 »

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL