Nowy numer 32/2020 Archiwum

Nigdy nie jest za późno na przyjęcie Chrystusa

Historia tej kobiety to udowadnia.

3 lata temu dona Penha w wieku 101 lat (!) przyjęła do swojego serca po raz pierwszy Jezusa w Eucharystii. Miało to miejsce 28 września 2016 roku w kaplicy  domu spokojnej starości pod wezwaniem Matki Bożej z góry Karmel w Rio de Janeiro w Brazylii.

Rok wcześniej dona Penha trafiła do ośrodka, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie Sióstr Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Na miejscu znajduje się kaplica, w której w ciągu tygodnia odprawiana jest Msza Święta.

Kobieta zaczęła uczęszczać na Msze wraz z innymi. Pewnego dnia poprosiła o spowiedź. Ksiądz Domingos Sávio Silva Ferreira zdał sobie sprawę, że dona Penha jeszcze nie przyjęła Komunii i poprosił siostry, aby przygotowały ją do przyjęcia sakramentu.

W dniu przyjęcia Pierwszej Komunii, pracownicy ośrodka wspominali, że było widać po kobiecie, że tego właśnie pragnęła. Podkreślali jej jasność umysłu w wieku 101 lat i to, że z serca pragnęła przyjąć Chrystusa w Eucharystii. 

"To był bardzo piękny moment, który pokazał nam, że nigdy nie jest za późno dla osoby, która szuka Boga, by przyjąć Eucharystię"

- powiedziała Josiane Ribeiro, która pracuje w domu opieki. Dodała również, że takie okazje pomagają umocnić wiarę. 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama