Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kaczyński: Ochrona życia przed eutanazją, przed aborcją na życzenie

Podniesienie pensji minimalnej do 3000 zł na koniec 2020 r., do 4000 zł w 2023 r., druga trzynasta emerytura w 2021 r. i pełne dopłaty do hektara dla rolników - znalazły się w "hattricku Kaczyńskiego", który przedstawił prezes PiS podczas sobotniej konwencji wyborczej w Lublinie.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że partia ma plan i system wartości, który był już przedstawiany. - Pozwólcie państwo, że najpierw powiem kilka słów w ogromnym skrócie o podstawach tego naszego systemu wartości. Jest on skonstruowany wokół tego, co wszyscy jak sądzę traktujemy jako najważniejsze - wokół przyrodzonej godności człowieka, godności człowieka i jego życia, bo człowiek, żeby być godny, musi żyć i ta ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko - powiedział prezes PiS. - To jest ochrona przed różnego rodzaju opresjami, także ze strony własnego państwa. Ale to jest także ochrona przed eutanazją, przed aborcją na życzenie, przed całą tą ideologią, która dzisiaj wartość ludzkiego życia podważa - podkreślił.

Wśród kolejnych wartości istotnych dla PiS wymienił wolność, solidarność, równość i sprawiedliwość. Prezes PiS zauważył, że dla jego partii najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzinę oraz naród. - Rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, dla przekazywania kultury, cywilizacji, dla trwałości większych wspólnot, ale rodzinę widzimy tak, jak tutaj: jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina!

- Oczywiście między kobietami i mężczyznami, chcę to bardzo mocno podkreślić, musi być pełna równość - dodał Kaczyński. - Mówię z całą mocą, ale w miażdżącej większości przypadków ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami i niech tak zostanie - tak ma w Polsce zostać.

Lider partii podkreślił także, że u podstaw programu PiS jest polskość oraz Kościół katolicki. - Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości - mówił. - Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest nihilizm i ten nihilizm my odrzucamy.

Jarosław Kaczyński przedstawił też konkretne propozycje programowe, z którymi PiS pójdzie do wyborów parlamentarnych. - Musimy w tej kadencji i daj Boże w następnych, jeżeli społeczeństwo nas poprze, postawić przede wszystkim na wzrost płac i wzrost dochodów społeczeństwa. Ten wzrost płac musi być tak jak poprzednio powodowany zarówno przez politykę gospodarczą, obniżającą bezrobocie, tworzącą rynek pracownika, ale musi być wspierany także poprzez decyzje o charakterze państwowym. Na koniec 2020 r., czyli za kilkanaście miesięcy minimalna pensja będzie wynosiła 3000 zł. Na koniec 2023 r. minimalna pensja będzie wynosiła 4000 zł. W roku 2021 ogromna większość emerytów otrzyma drugą trzynastkę, czyli nie jedną trzynastkę, a dwie trzynastki. Wreszcie rolnicy otrzymają w końcu pełne dopłaty do hektara na pełnym europejskim poziomie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama