Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ekonomia nieba

To nie tak, że człowiek Jezusa niczego nie ma. Jemu nie można niczego ukraść.

Bożena jest kobietą biznesu. Prowadzi sieć sklepów, zatrudnia więcej niż pół setki ludzi.

– Podobało mi się, gdy byłam w kręgu zainteresowania. Gdy później razem z mężem otrzymywaliśmy różne zaszczytne tytuły, z przyjemnością je odbierałam. Byłam taką celebrytką, dumną z siebie – opowiada. W sprawach wiary robiła, „co trzeba”, ale gdy mąż mówił, że idzie na przykład na spotkanie modlitewne albo że należy do wspólnoty, ona ograniczała się do stwierdzenia, że jest wierząca. Nie mówiła otwarcie o swojej wierze.

Interes się rozwijał, wszystko szło coraz lepiej, spotkań było coraz więcej, a jednak Bożena odkryła, że nie ma radości w sercu. Zaczęła męczyć ją myśl: „Boże, jakie to płytkie. Nie wiem, może więcej tego wszystkiego muszę mieć, jeszcze wyżej zajść?”.

Wtedy ktoś polecił im ewangelizacyjny kurs Alpha. – 10 cotygodniowych spotkań, trochę dużo tego – myślała Bożena. Ale czwartki jej pasowały, więc zaczęli chodzić. Tam utkwiło jej w głowie kilka razy usłyszane zdanie, że jak się coś Bogu da, to On oddaje stokrotnie. – Pomyślałam, że jak ja tak będę chodzić na ten kurs, to Pan Bóg da mi jeszcze więcej i będę jeszcze wyżej w tym swoim biznesie. Tak to sobie poukładałam po swojemu – śmieje się.

Musisz się przyznać

Kurs trwał i było OK, aż do dnia, gdy przyszło zaproszenie na weekendowy wyjazd na Górę św. Anny. Tymczasem na ten dzień była przewidziana kolejna wielka impreza biznesowa i Bożena nie wyobrażała sobie, żeby jej tam nie było. Ale wkroczył mąż. – Nie możesz się tak zachowywać. Jak dajesz Panu Bogu, to nie możesz potem zmieniać zdania, kiedy nie pasują ci daty. Masz iść wtedy, kiedy On ci o tym mówi – powiedział.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Anonim (konto usunięte)
    04.09.2019 08:56
    Ciekawe jest połączenie dziesięciny ze ST z Ewangelią sukcesu i protestantyzacją Kościoła.
    Ale w sumie jak ma być inaczej, skoro pasterze zajmują się ostatnio głównie mitycznymi ideologiami, a pogubione owieczki po wieloletnich kursach zwanych szkolną katechezą nie znają podstaw swej religii.
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL