Nowy numer 29/2019 Archiwum

Potrzebujemy alternatywy

Poseł Marek Biernacki, były minister sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji, mówi, dlaczego nie wystartuje ani z listy PO, ani z PiS.

Andrzej Grajewski: Dlaczego Platforma Obywatelska w ostatnich latach tak mocno skręciła w lewo, nie tyle w sprawach socjalnych, ile światopoglądowych i obyczajowych?

Marek Biernacki: Dawniej Platforma była ugrupowaniem konserwatywnym, ale rzeczywiście w ostatnich latach przeszła znaczącą ewolucję, przesuwając się w wielu istotnych kwestiach mocno na lewo. Zaczęło się to już w trakcie kampanii prezydenckiej w 2015 roku. Później w trakcie kolejnych wyborów proces ten się pogłębił. Dzisiaj ton w Platformie nadają politycy o przekonaniach liberalno-lewicowych.

Efekty są marne, Platforma przegrała cztery kolejne kampanie…

To prawda. Widać, że znacznej części naszego elektoratu ta zmiana i lewicowy zwrot wyraźnie nie odpowiadają. Pomimo to proces ten trwa nadal. W przededniu kolejnych wyborów łączymy się z ugrupowaniami, z którymi kiedyś nigdy nie było nam po drodze.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji