Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jak przygotować się do biegania?

Gość Niedzielny i AWF zapraszają na pierwszy odcinek miniserialu, który wprowadzi cię w bieganie tak, aby przyniosło same korzyści dla zdrowia.

Według badań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki mniej lub bardziej systematycznie biega prawie co trzeci Polak i  każdym rokiem ta liczba rośnie. Ten najpopularniejszy sport coraz częściej staje się dla nas nie tylko sposobem na poprawę zdrowia, ale pasją i sportową rywalizacją. I chociaż do biegania wystarczy prosty strój sportowy i odpowiednie buty, to warto pamiętać, że ten sport (jak każdy inny) może przynieść nam korzyści zdrowotne, ale może również zaszkodzić. W jaki sposób biegać, aby czerpać z tego sportu przyjemność i poprawiać swoje wyniki? Na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że bieganie nas rozwija?

Z okazji pierwszej edycji Górskiego Biegu Frassatiego, który organizujemy wspólnie z Radiem eM, przygotowaliśmy we współpracy z ekspertami z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach miniserial, z którego dowiecie się o podstawowych badaniach biegacza, diecie i suplementacji, ćwiczeniach siły biegowej, unikaniu kontuzji, a także taktyce biegu i specyficznym treningu podbiegów i zbiegów. Bo zdrowe bieganie to nie tylko dziesiątki czy setki pokonanych kilometrów. Zobacz drugi odcinek, a na premiery kolejnych zapraszamy w piątki i wtorki na kanałach youtubowych Gościa Niedzielnego i Górskiego Biegu Frassatiego:

Jak się przygotować do biegów górskich: testy wydolnościowe
Gość Niedzielny
« 1 »

Zobacz także

  • gut
    24.05.2019 15:07
    Zdrowy styl życia! :-) / Mniej niezdrowej konsumpcji więcej ruchu, mniej piwa więcej ćwiczeń ;), mniej przebywania przed monitorem komputera więcej na świeżym powietrzu. :) I tak dalej i tak dalej... ;)))
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL