Nowy numer 14/2020 Archiwum

Morawiecki prosi o przeprowadzenie egzaminów

Zaraz po świętach rusza inicjatywa nauczycielskiego okrągłego stołu - zapewnił premier.

Premier Mateusz Morawiecki poprosił nauczycieli, by egzaminy ósmoklasistów odbyły się bez zakłóceń i by zawiesić protest na święta. Premier mówił o tym w niedzielę popołudniu na warszawskim Okęciu przed wylotem do Brukseli.

- Chcę bardzo gorąco poprosić nauczycieli o to, żeby jutro i we wtorek, i w środę egzaminy końcowe w szkołach podstawowych odbyły się bez żadnych zakłóceń - powiedział Morawiecki.

- Powinniśmy mieć taką wspólną zasadę, że tam, gdzie chodzi o dobro młodzieży, dobro uczniów, to spory pomiędzy - nazwijmy to umownie - dorosłymi, odkładamy na bok. Spory nie mogą zakłócić tego normalnego przebiegu egzaminów - mówił premier.

- Chciałbym też zaapelować o to, żeby na zbliżające się Święta, na Wielki Tydzień, może zawiesić ten protest, jeśli się nie udaje go zakończyć, to chociaż właśnie wstrzymać go na ten czas - powiedział.

Zaznaczył, że tak jak wcześniej obiecał, zaraz po świętach rusza inicjatywa nauczycielskiego okrągłego stołu.

- Dziękuję tutaj związkowcom, dziękuję nauczycielom za to, że pozytywnie odpowiedzieli na ten nasz apel. Bardzo to doceniam. To jest krok we właściwym kierunku obu stron i przybliżenie stanowisk - ocenił.

Premier powiedział, że do okrągłego stołu chciałby zaprosić pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców, ale także rodziców, żeby mogli być przekonani o tym, "że szkoła uczy we właściwy sposób, że szkoła ma dobrych nauczycieli" - mówił.

Zapewnił, że rząd w najbliższych latach chce doprowadzić do tego, by nauczyciele byli wynagradzani i motywowani w możliwie jak najlepszy, jak najmniej zbiurokratyzowany sposób.

- Chciałbym poprosić, żeby ten okrągły stół był takim nowym otwarciem i żeby wspólnie uszanować tę inicjatywę i żeby jutro egzaminy odbyły się w sposób zgodny z planem - podkreślił premier podczas briefingu na Okęciu.

« 1 »

Polecamy

 • Janusz
  14.04.2019 20:10
  Jeżeli tak mu zależy, dlaczego odkłada rozmowy na po świętach? Rozdając nie swoje pieniądze, dla osobistego zysku, szafuje czyimś dobrem zasłaniając się brakiem czasu?
  doceń 2
 • g.m.
  14.04.2019 20:58
  Premier Morawiecki bardzo ładnie powiedział i zgadzam się z nim, z jednym wszak wyjątkiem. Dobry nauczyciel, to ten, któremu zależy na dobru dziecka - ZAWSZE!!! A nie na tym żeby mieć dużo kasy! Są ludzie w naszym kraju, którzy pracują na zlecenie i zarabiają ok. 1000 zł, pojawia się pytanie dlaczego nauczycielom nie wystarcza - mając takie pensje, a tym ludziom musi wystarczyć!? NAUCZYCIELE NIE BĄDŹCIE EGOISTAMI - są ludzie, którzy mają o wiele gorzej!
 • CSOG
  15.04.2019 11:11
  Wiemy o co Premier prosi, o co apeluje. Zaprasza do okrągłego stołu po świętach. A co na tym poświątecznym stole?
  Pan Sasin, jak czytam na stronie PAP - Nic więcej nie zaproponujemy nauczycielom[ ...] Piątka Kaczyńskiego - na to mogliśmy sobie pozwolić. Śmiać się czy płakać ? :)
  A zatem Morawiecki prosi, apeluje i zaprasza po świętach do pustego stołu, na którym nie leży już nic ...
  doceń 1
 • ED
  18.04.2019 22:28
  Odpadli od realnego świata nasi rządzący. Aroganavja władzy . Naród wam wybrał i myślący naród wam podziękuje. Możecie tylko przekupywać kolejnymi +500, aby utrzymać się u władzy. Biedni nauczyciele- rządowi nawet gadać z nimi szkoda. P S i nakręcili taka nienawiść do strajkujących nauczycieli. Serce mi pęka ze smutku.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama