Nowy numer 48/2023 Archiwum

Książę i żebrak

– Bił mnie klamrą od pasa tak mocno, że po nogach spływała mi krew – opowiada Kris. – „Jesteś śmieciem. Zejdź mi z drogi” – słyszałem od ojczyma. Po latach Bóg upomniał się o moją książęcą godność i nauczył mnie jednego: niewolnik nie uratuje niewolnika.

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu zapraszam Was do… wyjścia. W artykułach „Akcja ewakuacja” opowiem o największej akcji ratowniczej w historii świata. O tym, dlaczego Święta Wielkanocne są naszą Paschą, dlaczego, gdy Jan Chrzciciel zawołał nad Jordanem: „Oto Baranek Boży”, tłum doskonale wiedział, o czym mówi, i dlaczego wyjście Izraela do Ziemi Obiecanej było proroczą zapowiedzią zmartwychwstania. Dziś – o nowym Mojżeszu, który każdego dnia wyprowadza Jana Kowalskiego z Egiptu.

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza