Nowy numer 7/2019 Archiwum

Rzetelność zamiast obiektywizmu

O wolności w mediach, publicznych środkach masowego przekazu i tworzeniu radia mówi założyciel Radia Wnet i prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński.

Bogumił Łoziński: Dlaczego założyłeś radio?

Krzysztof Skowroński: Powodów było dużo, ale przede wszystkim z potrzeby posiadania wolności.

Pracowałeś w wielu mediach, nie miałeś w nich wolności?

Zarówno w Radiu Zet, Polsacie, Telewizji Publicznej, jak i Programie Trzecim Polskiego Radia miałem przywilej wolności. Jednak w momencie, gdy w 2008 r. zostałem wyrzucony z radiowej Trójki, pomyślałem, że ten czas się skończył, że drzwi zostały zamknięte, więc postanowiłem założyć radio. Początek to była właściwie zabawa i fantazja. Wymyślaliśmy rozmaite rzeczy, np. reportaże telewizyjne, których cechą była nuda.

Używasz pojęcia „wolność’, ale co ono dla Ciebie znaczy?

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji