Nowy numer 50/2018 Archiwum

Podarunek od serca

Zbliża się czas poszukiwania prezentów dla najbliższych. Czym kierować się przy zakupie? Ceną, sentymentem, marką, a może marzeniem tego, kogo chcemy obdarować?

Zakupy prezentów to dla jednych osób przyjemność, a dla innych wyzwanie, które znoszą z trudem. Podczas przedświątecznej bieganiny po sklepach często dopadają nas zniechęcenie, bezradność i brak pomysłów, co podarować najbliższym. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim dobrze jest znaleźć czas na rozmowę i wsłuchiwać się w potrzeby czy marzenia innych. A jeśli nie mamy takiej możliwości, prezent może być wyrazem naszej bliskości i uczuć wobec tych, których obdarujemy. Prezent często pokazuje, jak dobrze znamy drugą osobę. Czy wiemy, co lubi, jakie ma zainteresowania, pasje. I nie cena czy marka świadczą o temperaturze uczuć. Czasem mały sentymentalny drobiazg wzruszy tego, kto go otrzyma, dużo bardziej niż droga rzecz niemająca żadnego powiązania z obdarowanym. Trafiony prezent to taki, który jest spełnieniem nawet niewielkiego marzenia i wyznaniem: „jesteś mi bliska/bliski”. Gdzie szukać inspiracji? Może warto pomyśleć nad tym, jakiego typu rzeczy chcemy kupić, ile pieniędzy chcemy na nie przeznaczyć i ile czasu mamy na poszukiwania. Jedno jest pewne: nie warto przesadzać. Przecież nie prezenty będą gwarancją dobrze spędzonych świąt.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy