Nowy numer 50/2018 Archiwum

Nowo narodzone

Dzieci zapominają tu o głodzie, bólu, poniewierce, agresji. Rodzą się na nowo.

Betlejem. W 2010 roku rozpoczyna tu działalność Dom Pokoju – sierociniec sióstr elżbietanek. Pierwszy taki, działający od lat, jest w Jerozolimie. Dlaczego siostry zbudowały drugi, w Autonomii Palestyńskiej? – Po prostu z potrzeby. Mur dzielący Izrael i Autonomię spowodował wielką biedę wśród rodzin. A gdy jest bieda, zaraz pojawia się przemoc, uzależnienia. Dlatego musiałyśmy zaopiekować się również sierotami z Betlejem i okolic. Dom Pokoju powstał, by zapewnić dzieciom bezpieczne schronienie, spokój, godne życie… – mówi s. Szczepana, dyrektorka domu.

I dzieci się tam naprawdę rodzą. Na nowo.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji