Nowy numer 50/2018 Archiwum

Z Duchem Twoim

„Daj twoim wierzącym, Tobie ufającym, siedmiorakie dary” – prosimy w sekwencji do Ducha Świętego. Jakie dary zsyła na nas Duch Święty i po co?

Bez Niego nie ma życia. Hebrajskie słowo Ruah oznacza Ducha, ale i oddech, tchnienie. Bez Jego pomocy nikt nie może powiedzieć: „Panem jest Jezus” (1 Kor 12,3). Nieustannie woła w naszych sercach: „Abba, Ojcze!” (Ga 4,6), a gdy nie umiemy się modlić, sam modli się w nas.

Jak naucza Katechizm Kościoła Katolickiego: „przez swoją łaskę pierwszy wzbudza naszą wiarę i udziela nowego życia”, „dopiero jednak w czasach ostatecznych, zapoczątkowanych odkupieńczym wcieleniem Syna, zostaje On objawiony i udzielony, uznany i przyjęty jako Osoba”, choć działa z Ojcem i Synem od początku.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy