Nowy numer 13/2020 Archiwum

Stolica Apostolska przedstawi wyjaśnienia ws. oskarżeń pod adresem papieża

Stolica Apostolska przedstawi wyjaśnienia ws. oskarżeń pod adresem papieża - wynika to z komunikatu wydanego po pierwszym dniu obrad Rady Kardynałów, pomagającej Franciszkowi w reformie Kurii Rzymskiej.

Biorąc pod uwagę zaawansowany wiek niektórych członków Rada zwróciła się także do papieża z prośbą o refleksję nad jej „pracami, strukturą i składem”, by kontynuować trwającą od pięciu lat działalność.

Przypomnijmy, że kard. Francisco Javier Errazuriz z Chile ma 85 lat, kard. George Pell z Australii - 77 lat, a kard. Laurent Monsengwo Pasinya - prawie 79 lat.

Członkowie Rady wyrazili zadowolenie z sukcesu IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie, gratulując jego organizatorom: kard. Kevinowi Farrellowi i Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia oraz abp. Diarmuidowi Martinowi z Dublina.

Rada „wyraziła pełną solidarność z papieżem Franciszkiem w obliczu tego, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach, świadoma, że w obecnej dyskusji Stolica Apostolska przedstawi ewentualne i konieczne wyjaśnienia”.

« 1 »

Polecamy

 • jankozlow
  11.09.2018 10:22
  Wojtek, Twoje pytanie mówi wszystko. Zarówno tzw. media mainsteamowe, jak i katolickie milczą i odcinają nas od sprawy listu biskupa Vigano. To błąd droga Redakcjo, ten wrzód nabrzmiewa i pęknie, a skutki mogą być trudne do wyobrażenia.
  doceń 12
 • Obserwator58
  11.09.2018 11:12
  Może jednak należałoby napisać trochę więcej o problemie który powinien rozwiązać papież Franciszek . Podejrzewam że "Gość" ma z tym problemy . I dlatego nie dziwię się że kardynałowie też mają z tym problemy bo sprawa dotyczy ich szefa. Zapomnieli jednak że prawdziwy szef ten niebieski ich z tego rozliczy . A jak ktoś nie wie o co chodzi to wszystko dotyczy jednego : lobby homoseksualnego i jego krycia w Watykanie. W Polsce przecież nigdy do końca np. nie rozwiązano sprawy biskupa J. Patetza . Niedawno obchodził chyba rocznicę swoich urodzin . 40 hierarchów zaszczyciło go wizytą . To znaczy że go nie potępiają ... . I co można o tym pomyśleć . Ponieważ sprawa nie dotyczy bezpośrednio wiary mamy prawo nie słuchać tak hierarchów jak i niestety papieża wyrażającego ( jeśli w końcu się na to zdecyduje ) jakieś swoje zdanie.
  doceń 13
 • Batrahe
  11.09.2018 12:59
  Najrozsądniej będzie po prostu poczekać na zakończenie prac i nie dać się wpędzić w paranoję. Pan Bóg czuwa nad Kościołem i nad papieżem.
 • mjc
  11.09.2018 17:27
  Warto zwrócić uwagę na słowo "przedstawi" w czasie przyszłym, oby nie niedoszłym, albo zaprzeszłym. Dziwnie to wygląda jak Stolica Apostolska musi się przygotować do odpowiedzi. Prawdomówca mówi od razu, wprost, przygotować musi się ten kto czegoś się obawia, bo bierze pod uwagę różne scenariusze. Z przykrością przyjmuję takie zachowanie Watykanu.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama