Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wakacje z książkami

Co spakować do walizki? Obok strojów kąpielowych, klapek i olejków nie powinno w niej zabraknąć dobrej książki. Dziennikarze „Gościa” dzielą się swoimi lekturami na wakacje.

Wśród naszych propozycji panuje duży rozrzut gatunkowy. Są powieści, książki podróżnicze i historyczne, jest biografia, literatura dziecięca, a nawet krytyka literacka. Nie zabrakło też – jak na pismo katolickie przystało – dobrej teologii. Ufamy więc, że różnorodność zainteresowań dziennikarzy „Gościa” pomoże czytelnikom wybrać coś dla siebie. Dla każdego coś miłego? Z pewnością, ale nie chcemy, by było tylko miło. Niech te książki czegoś nas nauczą, coś w nas poruszą, do czegoś zainspirują. Bo przecież i od tego są wakacje.

opracował Szymon Babuchowski

NIE-MASZYNA DO PISANIA

Tom Hanks Kolekcja nietypowych zdarzeń Wielka Litera Warszawa 2017 ss. 400

Jak tu nie sięgnąć, jeśli się lubi Toma Hanksa, dwukrotnego zdobywcę Oscara i odtwórcę wielu niezapomnianych ról, po jego debiut prozatorski – zbiór siedemnastu opowiadań „Kolekcja nietypowych zdarzeń”? Zgrabnie napisane, różnorodne w formie, na wakacje w sam raz. Tom Hanks, jak się okazuje, jest nie tylko dobrym aktorem, ale także świetnym obserwatorem, obdarzonym poczuciem humoru, i – co nie bez znaczenia – lubi ludzi. Swoich bohaterów, nie całkiem świętych, traktuje z sympatią, a czasami z pobłażaniem. Niekiedy z ironią.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji