Nowy numer 8/2019 Archiwum

Jezus przestrzega przed łudzeniem samego siebie

Nie każdy, który mówi mi: „Panie, Panie”, wejdzie do królestwa niebieskiego. Mt 7,21

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości”.

Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.

Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».

Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie tak jak ich uczeni w Piśmie.


Jezus przestrzega przed łudzeniem samego siebie. Nigdy nikomu nie pozwolę tak oszukiwać siebie, jak ja sam czynię to wobec siebie samego. Jestem łapówkarzem wobec swojego ja. Wkładam grubą kopertę w kieszeń mojego sumienia. A przynajmniej czekoladkę. Nie widzę ostro moich grzechów. Wybielam je. Wiem, co zrobię. Stanę w prawdzie. Uniknę wtedy kompleksów (bo mam sukcesy) i nie będę pyszny (bo znam swoje porażki). Skorzystam z sakramentu pokuty. I będę wolny. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • albert
    28.06.2018 08:58
    Aby wypełnić jakieś słowa, potrzeba dwóch rzeczy: Trzeba je prawidłowo rozumieć i mieć wolę ich wypełnienia. Jeżeli słów się nie rozumie, to wola na nic się już nie zda, bo mimo dobrej woli, postępowanie nie będzie zgodne ze słowami. Aby słowa były rozumiane przez wszystkich prawidłowo, muszą mieć one precyzyjne odniesienie do prawdy (rzeczywistości), której dotyczą, albowiem prawda jest jedna i tylko w oparciu o prawdę ludzie mogą się rozumieć i stanowić jedno. W kontekście tego, staje się zrozumiałym dlaczego ludzie oddani diabłu wmawiają innym, że prawdy nie ma, wszak diabeł jest księciem kłamstwa i wiedzie do złego i na potępienie. To co Boże jest oparte na prawdzie, dobrej woli i nie upada.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL