Nowy numer 39/2023 Archiwum

Jaki wynik meczu Polska–Senegal? Rozpoczyna się piłkarska gorączka!

Wynik pierwszego meczu na Mundialu w Rosji typuje m.in.: szef lubelskiej policji, arcybiskup metropolita lubelski, artyści, prezydenci miast naszego regionu, dziennikarze i politycy.

Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski stawia na pewne zwycięstwo Polski w meczu z Senegalem 2:0, który zostanie rozegrany już 19 czerwca o godz. 17.00.

Agata Fisz, prezydent Chełma, stawia na zwycięstwo naszej drużyny z Senegalem 2:1. - Najbliższe mecze będę oglądała w gronie rodzinnym. Na pewno w strojach kibiców, bo taki mamy zwyczaj od dawna – podkreśla.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc stawia na remis w pierwszym meczu biało-czerwonych z piłkarzami z Afryki w stosunku 1:1.

Arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski, uważa, że pozycja w rankingu FIFA wskazuje na wygraną reprezentacji Polski w meczu z Senegalem. – Trzeba być optymistą – podkreśla.

Wojciech Cugowski uważa, że drużyny z Afryki mają spory potencjał i są nieobliczalne na boisku, ale stawia, że Polacy wygrają z Senegalem 2:1. – Mamy silną drużynę, znakomitych zawodników – więc powinniśmy wygrać to spotkanie – stwierdza muzyk.

Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, typuje zwycięstwo Polski 2:0. – Mamy świetną drużynę i myślę, że jesteśmy w stanie bez problemu wyjść z grupy. Chciałbym, żebyśmy w finale zagrali z Rosją – stwierdza.

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, podkreśla, że Senegal to dla nas bardzo trudny i zapewne niewygodny rywal. - Pamiętam Senegal z mistrzostw w 2002 roku. Wtedy wszystkich zaskoczył. Teraz to oczywiście zupełnie inna drużyna, ale w pierwszym meczu będą przygotowani fizycznie i mentalnie. Potrzebujemy więc dobrego wyniku i liczę na wygraną Polski, wystarczy nawet skromne 1:0 – podkreśla.

Janusz Grobel, prezydent Puław, uważa, że Polska reprezentacja będzie czarnym koniem tych mistrzostw. - Wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania naszej drużynie zapraszam do puławskiej strefy kibica, która będzie zlokalizowana w centrum miasta na Placu Chopina – akcentuje. Włodarz stawia na zwycięstwo Polski w meczu z Senegalem 3:1.

Łukasz Witt-Michałowski, aktor i reżyser, założyciel i dyrektor lubelskiej Sceny Prapremier InVitro, zdecydował się postawić na zwycięstwo kadry Adama Nawałki w pierwszym meczu grupowym z Senegalem 2:1.

Poseł Sylwester Tułajew stawia na zwycięstwo Polaków w meczu z Senegalem 2:1. Ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL, chciałby, aby Polacy wygrali w pierwszym meczu również 2:1. Natomiast Elwira Przybylska, kanclerz WSPiA, stawia na remis 1:1.

Mecenas Stanisław Estreich, dziekan Lubelskiej Okręgowej Rady Adwokackiej, stawia na zwycięstwo naszych 2:0. Małgorzata Siennicka, dziennikarka telewizyjna, stawia na wysoką wygraną Polaków 3:0.

Z kolei Agnieszka Krawiec, dziennikarka radiowa, podkreśla, że najbardziej zapamiętała Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej z 1994 r. bo podkochiwała się w Roberto Baggio. – Stawiam na zwycięstwo naszych w meczu z Senegalem 2:1 – mówi pewnie. Natomiast w finale widzi Niemców i Brazylię.

Ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas, uważa, że pierwszy mecz zremisujemy 1:1. Z kolei dr Wojciech Wciseł, znany z kolekcjonowania szalików piłkarskich i zwiedzania stadionów, typuje zwycięstwo Polski 1:0.

Pastor Randy Hacker, Amerykanin i trener Tytanów Lublin, podkreśla, że będzie oglądał mecze Polaków z zainteresowaniem wraz ze swoimi synami. – Stawiam na zwycięstwo Polski w meczu z Senegalem 3:1 – mówi.

Mariusz Matera z zespołu Szalom Chełm i Rdza podkreśla, że gdy gra reprezentacja narodowa to u niego jest zawsze małe święto. – Z tej okazji zawsze muszą być orzeszki i przynajmniej jedno „Jagiełło”. Uważam, że wygramy z Senegalem 2:1 – podkreśla z uśmiechem.

Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury, mówi, że kiedyś oglądała mecze ze swoim ojcem, a były to czasy, gdy w naszej reprezentacji grał jeszcze m.in. Buncol. – Ojciec kazał mi wychodzić, gdy nasi strzelali karne – śmieje się. – Teraz będę oglądała mecze z rodziną brata – dodaje. Jej typ to zwycięstwo Polski 3:2.

Weronika Zawistowska, piłkarka nożna Górnika Łęczna i mistrzyni Polski, stawia na zwycięstwo biało-czerwonych w meczu z Senegalem 2:0.

Do udziału w naszej zabawie zaprosiliśmy również marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Z kolei Marian Kowalski podziękował i odmówił udziału w naszej sondzie. Propozycje wyników kolejnych meczów naszej reprezentacji narodowej z Kolumbią i Japonią opublikujemy niebawem. Osoby, które poprawnie wytupują wynik otrzymają od naszej redakcji upominek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast