Nowy numer 23/2020 Archiwum

Abp Hoser wizytatorem na czas nieokreślony

Ojciec Święty mianował emerytowanego biskupa warszawsko-praskiego wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym dla parafii w Medziugoriu.

Jak podkreślono jest to misja ściśle duszpasterska, będąca kontynuacją misji powierzonej abp. Hoserowi 11 lutego 2017 roku. [Był on specjalnym wysłannikiem Stolicy Apostolskiej, który miał rozpoznać sytuację duszpasterską i potrzeby pielgrzymów w Medziugoriu, a także wskazać ewentualne inicjatywy duszpasterskie do podjęcia w przyszłości - KAI].

Misja wizytatora apostolskiego ma na celu zapewnienie stałego towarzyszenia wspólnocie parafialnej Medziugorie oraz wiernym udającym się tam z pielgrzymką. Wymagają one szczególnej uwagi – czytamy w watykańskim komunikacie.

Wizytator apostolski jest delegatem papieża i wyposażony w specjalne i szerokie kompetencje odpowiada tylko przed papieżem. Otrzymuje prawo do podejmowania w sposób autonomiczny natychmiastowych działań w przypadku zaistnienia poważnych problemów. Decyzja Ojca Świętego oznacza wyłączenie parafii Medziugorie spod władzy lokalnego biskupa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
 • Tomaszszcz
  31.05.2018 22:17
  Czyżby Papież nie uznawał decyzji Biskupa miejsca? Co to oznacza że ta parafia jest wyjęta spod władzy Biskupa miejsca?
  doceń 1
 • vdvdvd
  01.06.2018 09:29
  Skoro papież wysłała tam wizytatora to znaczy że miał jakiś powód. Oczywiście nie ma zamiaru się dzielić swoimi informacjami ze światem. Być może powodem jest fakt rzekomych objawień maryjnych w które ja akurat nie bardzo wierze.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama