Nowy numer 49/2019 Archiwum

Irlandia: W piątek referendum, biskupi proszą o modlitwę

Biskupi ostrzegają, że usunięcie prawnej ochrony z konstytucji będzie dla Irlandii nieodwracalną zmianą. W obronie nienarodzonych łączą się ludzie różnych wyznań i poglądów.

Usunięcie z konstytucji prawa do ochrony życia nienarodzonych to nie tylko pozwolenie na ograniczony dostęp do aborcji pod pewnymi warunkami, lecz rezygnacja z kultury życia, radykalna zmiana w życiu naszego kraju – ostrzega arcybiskup Dublina Diarmuid Martin przed zapowiedzianym na piątek referendum. Na jego prośbę w stołecznych parafiach zorganizowane zostały adoracje Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia. W ubiegłą niedzielę na wszystkich Mszach czytano jego apel o odrzucenie rządowego projektu legalizacji aborcji.

Osobny apel wystosował też prymas Irlandii abp Eamon Martin. Prosi on, by przed oddaniem głosu pomyśleć zarówno o matce, jak i o dziecku, których chroni obecnie irlandzka konstytucja. Życie każdego z nich jest cenne, zasługuje na miłość i ochronę przed tragedią nieodwracalnej decyzji o aborcji – napisał abp Martin.

Rozmawiając o piątkowym referendum z Radiem Watykańskim podkreślił on, że ochrona życia jednoczy w Irlandii ludzi ponad wyznaniami i światopoglądami.

“ Myślę, że ta sprawa zjednoczyła wiernych różnych tradycji chrześcijańskich w poczuciu, że każde ludzkie życie jest święte – powiedział Prymas Irlandii. – Ale ciekawe jest również to, że ta konkretna kwestia nie ma charakteru czysto katolickiego czy chrześcijańskiego. Prawda, że każde ludzie życie jest ważne, a niewinne ludzkie życie zawsze powinno być chronione jest podzielana przez ludzi wszystkich religii, a także przez niewierzących. To wynika z naszej ludzkiej natury. Widzimy zatem, że ukształtowała się bardzo szeroka koalicja w obronie życia, łącząca ludzi, którzy są zaniepokojeni piątkowym referendum.”

« 1 »

Zobacz także

 • wlad
  23.05.2018 10:14
  A tylu różnej maści artystów,również katolików,wychwalanych za bezinteresowność,odwróciło się od tej akcji,akcji obrony zycia w irlandzkim społeczeństwie.
 • MEH
  23.05.2018 20:14
  Biskupi irlandzcy powinni wysłać jasny komunikat wszystkim, którzy mienią się katolikami - głosując za aborcją stajesz się z "automatu" wykluczonym ze wspólnoty wierzacych. Jak można uważając się za katolika rano zagłosować za aborcją, a wieczorem uczestniczyć jak gdyby nic, we mszy św. i przystąpić do komunii św.?!!!
  doceń 2
 • zamieszanie
  24.05.2018 07:53
  Im dalej od polityki tym bliżej Boga. Neutralna postawa Jezusa w kwestiach politycznych tego świata była odzwierciedleniem prawd zawartych w Słowie Bożym. https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2010489?q=jezus+nie+mia%C5%82+wp%C5%82ywu&p=par
  doceń 1
 • gość
  24.05.2018 09:22
  Modlitwa, aby powstrzymać aborcję w Irlandii
  O Matko Ocalenia,
  Módl się za Twoje dzieci w Irlandii, aby zapobiec
  Zadawaniu nam nikczemnych aktów aborcji.
  Chroń ten pobożny naród przed zatapianiem głębiej w rozpaczy
  Z ciemności, która przykrywa nasz kraj.

  Uwolnij nas od złego, który chce zniszczyć Twoje dzieci mające się jeszcze narodzić.
  Módl się, żeby przywódcy tam mieli odwagę, aby wysłuchać tych, którzy kochają Twojego Syna,
  Tak żeby postąpili oni zgodnie z naukami Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  Amen.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama