Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ogromny cios dla aborcyjnego giganta

Stany Zjednoczone kończą z finansowaniem centrów planowania rodziny, które zapewniają usługi aborcyjne – taką decyzję podjął prezydent tego kraju, Donald Trump.

W istocie mówi się o powrocie do polityki prezydenta Ronalda Regana i zatwierdzonego w 1970 r. przez Kongres USA tzw. Dziesiątego Przywileju (Title X). Na jego mocy wszystkie instytucje planowania rodziny, które oferują usługi aborcyjne lub odsyłają osoby do takich miejsc, nie mogą otrzymywać funduszy państwowych.

Stany Zjednoczone przekazują rocznie na planowanie rodziny 260 mln dolarów, z czego aż jedna piąta trafia do organizacji Planned Parenthood, zabijającej każdego roku prawie 320 tys. dzieci. Decyzja ta jest więc ogromnym ciosem dla aborcyjnego giganta, który już zapowiedział wejście na drogę sądową.

Zdaniem dziennika Washington Post, administracja prezydenta Donalda Trumpa dzięki tej decyzji przyczynia się do najważniejszego w historii zwycięstwa amerykańskiego ruchu pro-life.

« 1 »
 • Kasia
  22.05.2018 17:25
  Dziękuję Ci Jezu... <3
  doceń 10
 • Misio
  22.05.2018 21:55
  To czas wybaczyć Trumpowi Just Act 447.
  doceń 2
 • Kat.
  23.05.2018 06:43
  Należy ofiarować ten pomysł Bogu. A szczególnie modlić się za tych, którzy dokonują i wykonują aborcję!
  doceń 7
 • Jarosław_Dobrowolski
  23.05.2018 17:28
  Właściwy prezydent na właściwym miejscu! Polscy parlamentarzyści macie przykład z wysokiej góry. Odwagi i do głosowania!
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama