Nowy numer 14/2020 Archiwum

PO zapowiada powrót handlu w niedziele

Platforma Obywatelska wniesie projekt ustawy uchylającej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta - zapowiedzieli posłowie tej partii.

- Ustawa, którą przyjął Jarosław Kaczyński i PiS za jego namową, to ustawa, która ogranicza nasze wolności, ogranicza też konkurencję, praktycznie gwarantuje podwyżki cen, powoduje zwalnianie ludzi z pracy - powiedział przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. W jego ocenie proponowana przez PO ustawa "przywraca normalność".

- Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę to kolejna ustawa, którą PiS funduje Polakom w ramach państwa zakazowo-nakazowo-rozdzielczego - oceniła posłanka Małgorzata Janyska. Dodała, że 32 wyjątki zapisane w ustawie są niedookreślone, a ich stosowanie "będzie zależało od woli urzędniczej". "Państwo w tych wyjątkach nie zapomniało o swoich jednostkach", takich jak placówki poczty, których nie dotyczą ograniczenia asortymentu ani powierzchni.  - To jest system, który już był, to jest system PRL-owski. Państwo chce mieć władzę nad obywatelem - powiedziała. Oceniła, że ustawa nie poprawi sytuacji pracowników, który będą dłużej pracować w soboty i wcześniej zaczynać pracę w poniedziałek.

Podobne briefingi jak w Warszawie PO zapowiedziała na sobotę w blisko 30 miastach w całej Polsce.

« 1 »

Polecamy

 • YNKAO
  10.03.2018 21:15
  PO zapowiada. . .....czy to możliwe. ? PO wystąpi z rządu i wstąpi do sklepów na kasę za ,,godziwą '' kase. A oczy będą przecierać ze zdumienia PO piętnastym - będzie ,,prawdziwa demokracja "
  doceń 5
 • wujek_Olek
  10.03.2018 21:17
  wujek_Olek
  Dzień święty świecić: Ty, twoja rodzina, twoi pracownicy, (twoi niewolnicy), twoje zwierzęta … taki boski przekaz, jeden z kamieni milowych postępu cywilizacyjnego. Przeciwnicy preferują hasło "Arbeit macht frei" (Praca wyzwala), a kto przy tym sczeźnie, ten skończy "ekologicznie" jako Soylent Green albo zasób części zamiennych dla "nowoczesnych" … Maly błąd na początku z czasem wielkim sie staje … Think!
  doceń 11
 • trzinaalli
  11.03.2018 02:10
  Jak powiedział Piotr Duda: "niech posłowie PO sami staną za kasą jako wolontariusze".
  doceń 14
 • Irena
  12.03.2018 11:24
  Najpierw uchylą wolne niedziele w handlu, a potem kogo następnego zmuszą do pracy w niedziele?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane