Nowy numer 49/2019 Archiwum

Polonia Restituta, czyli o problemach współczesnej Polski

MNiSW i KEP zapraszają na cykl 12 konferencji o tym, co ważne dla nas wszystkich.

Polonia Restituta - Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości to wspólny projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Rady ds. społecznych Konferencji Episkopatu Polski. W ramach projektu odbędzie się cykl konferencji naukowych, których celem jest podjęcie refleksji nad kluczowymi dla polskiego społeczeństwa zagadnieniami. Tematami poszczególnych spotkań będą: rodzina, praca, przedsiębiorczość i społeczna gospodarka rynkowa, ekologia, solidarność społeczna i zrównoważony rozwój, kultura i tożsamość, relacje państwo-Kościół, Europa i pojednanie oraz osoba ludzka i jej prawa.

Tematy te zostaną przeanalizowane z trzech perspektyw czasowych: wczoraj, dziś i w przyszłości. Projekt przewiduje spojrzenie na wymienione problemy przez pryzmat różnych nauk społecznych, ze szczególnym jednak uwzględnieniem katolickiej nauki społecznej. Pierwsza z konferencji odbędzie się 12 marca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Bliższe informacje można znaleźć na stronie www.nauka.gov.pl/konferencja-polonia-restituta-rodzina. Serdecznie zapraszamy!

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Zobacz także

  • Fryderyk
    05.03.2018 19:24
    Kto zdejmie z Polski klątwę księcia Ottona von Bismarcka "Dajcie Polakom się rządzić a sami się wykończą"?
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji