Nowy numer 48/2020 Archiwum

Polonia Restituta, czyli o problemach współczesnej Polski

MNiSW i KEP zapraszają na cykl 12 konferencji o tym, co ważne dla nas wszystkich.

Polonia Restituta - Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości to wspólny projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Rady ds. społecznych Konferencji Episkopatu Polski. W ramach projektu odbędzie się cykl konferencji naukowych, których celem jest podjęcie refleksji nad kluczowymi dla polskiego społeczeństwa zagadnieniami. Tematami poszczególnych spotkań będą: rodzina, praca, przedsiębiorczość i społeczna gospodarka rynkowa, ekologia, solidarność społeczna i zrównoważony rozwój, kultura i tożsamość, relacje państwo-Kościół, Europa i pojednanie oraz osoba ludzka i jej prawa.

Tematy te zostaną przeanalizowane z trzech perspektyw czasowych: wczoraj, dziś i w przyszłości. Projekt przewiduje spojrzenie na wymienione problemy przez pryzmat różnych nauk społecznych, ze szczególnym jednak uwzględnieniem katolickiej nauki społecznej. Pierwsza z konferencji odbędzie się 12 marca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Bliższe informacje można znaleźć na stronie www.nauka.gov.pl/konferencja-polonia-restituta-rodzina. Serdecznie zapraszamy!

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także