Nowy numer 15/2020 Archiwum

"Dziś nadal stoimy po stronie prawdy"

"Dziś nadal stoimy po stronie prawdy" - pod tym tułem Kancelaria Premiera opublikowała w mediach społecznościowych anglojęzyczny spot Polskiej Fundacji Narodowej, w którym podkreślono rolę Polski w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej.

"Niemcy zrobili Polakom piekło na ziemi. Żydzi i Polacy razem przechodzili przez jego okropieństwa. Zrobiliśmy wiele, aby ratować Żydów - jako państwo, jako obywatele, jako przyjaciele. Dziś nadal stoimy po stronie prawdy" - głosi opublikowany w czwartek anglojęzyczny spot.

Film opatrzono hashtagiem #GermanDeathCamps i udostępniono na serwisach Twitter, Facebook oraz Youtube. Jest on częścią szerszej akcji, mającej uświadomić, że obozy koncentracyjne istniejące na terenie Polski nie były tworzone przez Polaków.

W niedzielę Kancelaria Premiera udostępniła w mediach społecznościowych film z wypowiedzią 90-letniej Lucyny Adamkiewicz, b. żołnierz AK, więzionej w obozach Auschwitz-Birkenau i Mauthausen-Gusen. Kobieta w nagraniu mówi, że nie mogła uwierzyć, gdy usłyszała o "polskich obozach".

We wtorek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki poinformował, że MS uruchomiło stronę internetową "German Death Camps - Not Polish", gdzie m.in. tłumaczone są wszystkie powody związane z wprowadzeniem nowelizacji ustawy o IPN. "Mamy obowiązek zadbać o wizerunek Polski za granicą" - zaznaczył.

Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza m.in. przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Prezydent podpisał nowelę we wtorek; postanowił jednocześnie - w trybie kontroli następczej - skierować ustawę do TK.

Nowela wywołała krytykę m.in. ze strony Izraela, USA i Ukrainy.

Today, we are still on the side of truth
Kancelaria Premiera

« 1 »

Polecamy

 • Nick
  09.02.2018 10:43
  To już przestaje być zabawne. Już nie chodzi o to, że przez działalność naszego obecnego rządu straciliśmy coraz lepszą pozycję na arenie międzynarodowej, teraz jest już mało krajów, które w ogóle się z nami liczą. A z wracania cały czas do tego tematu nie może być dla nad nic dobrego. No ale rząd potrzebuje wroga, żeby skierować na kogoś nienawiść swoich wyborców. A z nienawiści nigdy nie będzie pokoju.
 • Krzysiek
  09.02.2018 13:35
  >>To już przestaje być zabawne. <<
  Fanatyzm i bez pokrycia w faktach argumenty pogańskich polityków atakujących Polaków - wskazuje,że im ie chodzi o PRAWDĘ, lecz mają jakiś inny ukryty cel takiego postępowania.
  MOŻE, chodzi im o to aby się poddać w stawaniu w prawdzie. Sami dawno przestali uznawać BOGA - jeżeli nie Bogu to komu służą???
  Psychologicznie, człowiek CIĄGLE oskarżany, obrażany może się poddać - wtedy już nie stanowi o sobie, lecz jest zraniony-wycofany czyli nie stanowiący o sobie.
  MOŻE tym sługom świeckości O TO CHODZI???
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama