GN 42/2019 Archiwum

Kosmos na Ziemi

Otwarto pierwszy w Polsce SpaceHub, czyli miejsce, w którym start-upy mają dostęp do danych satelitarnych oraz wsparcie merytoryczne, jak te dane skutecznie wykorzystać.

Nie chodzi przy tym o to, by wspierać firmy z sektora kosmicznego, tylko te, które chcą z danych pozyskanych w kosmosie korzystać. „Łatwo dostępne dane o naszej planecie umożliwiają przedsiębiorcom budowanie zupełnie nowych usług. I właśnie po to tworzony jest SpaceHub” – stwierdził Pierre Philippe Mathieu, ekspert Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Z kolei Iuliia Strotska, jedna z osób zaangażowanych w projekt, powiedziała PAP, że planowane są otwarte warsztaty i sesje doradcze, a także konsultacje z ekspertem, który będzie cały czas do dyspozycji uczestników projektu. •

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji