Nowy numer 23/2020 Archiwum

YouTube przeprasza za błąd w tłumaczeniu

Serwis YouTube przeprosił za błędy w tłumaczeniu wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego na temat nowelizacji ustawy o IPN. YouTube twierdzi, że zawinił automat.

Premier wygłosił w czwartek telewizyjne oświadczenie, w którym mówił m.in., że Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Jak podkreślał śmierć i cierpienie w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów.

W swoim wystąpieniu szef rządu mówił: „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie. Ta prawda musi być chroniona, ponieważ jest częścią prawdy o Holokauście”.

Angielskie napisy wprowadzone przez YouTube sugerowały, że premier Morawiecki powiedział: „obozy, w których wymordowano miliony Żydów były polskie”. (w angielskim tłumaczeniu napisano: „Camps where millions of Jews were murdered were Polish”).

„Błąd został spowodowany automatycznym tłumaczeniem na YouTube, za który przepraszamy” – napisał Adam Malczak, rzecznik prasowy serwisu w mejlu wysłanym w odpowiedzi na pytania Bloomberg News.

Kancelaria Premiera kilka godzin po opublikowaniu nagrania w serwisie napisała na Twitterze, że błędne tłumaczenie na język angielski napisów w oświadczeniu premiera „powstało w wyniku automatycznego tłumaczenia serwisu YouTube”.

« 1 »
 • Jurek
  03.02.2018 14:59
  No to 3 lata odsiadki dla you tuba
  doceń 1
 • Anonim (konto usunięte)
  03.02.2018 15:45
  Norma, przecież firma ma siedzibę w USA, niemniej reagować trzeba.
 • PG
  03.02.2018 16:17
  Takie przeklamanie w tak ważnej sprawie, dokładnie na odwrót przesłaniu premiera - To straszne. nie wierzę że to przypadek, że akurat w tej informacji pojawił się taki błąd.
  doceń 3
 • sp
  03.02.2018 17:40
  Dużo tych błędów o "polskich obozach koncentracyjnych". Już nawet "automatyczne" się pojawiają. Widać stąd, że ustawa jest koniecznością! Panie Prezydencie, proszę koniecznie podpisać!
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama