Nowy numer 41/2019 Archiwum

"Zespół Downa nie potrafi mnie zatrzymać"

W 2016 roku John Cronin powiedział swojemu tacie, że po skończeniu szkoły chciałby z nim założyć własny biznes. Nie spodziewali się, że sklepik internetowy okaże się strzałem w dziesiątkę.

John przez całe życie nosił kolorowe skarpetki, więc ojciec zasugerował, że może zaczną sprzedawać skarpetki. I tak powstał sklep internetowy "John's crazy socks".

- Skarpetki są zabawne, kreatywne i kolorowe i pozwalały mi być sobą - mówi John w materiale BBC. 

Po roku zarobili 1,4 milionów dolarów, z czego 30 tysięcy przeznaczyli na cele charytatywne.

W sklepie Johna znajdziemy ponad 1400 różnych modeli. Zamówienia wysyłane są jeszcze tego samego dnia. John dołącza do każdego słodycze i karteczkę z napisem "dziękuję". Jeśli ktoś mieszka w okolicy osobiście dostarcza zamówienie.

John zaprojektował specjalne skarpetki "świadomości", aby zebrać pieniądze na cele charytatywne, w tym na National Down Syndrom Society i Autism Society of America.

- Mamy misję społeczną i handlową, których nie można od siebie oddzielić - mówi  Mark, ojciec Johna. - Rozprzestrzeniamy radość - dodaje John.

W sklepie pracuje 12 osób,  w tym osiem niepełnosprawnych. 

The million dollar sock entrepreneur with Down's syndrome . "Down's syndrome never holds me back. We
Discussion Channel tv

« 1 »

Zobacz także

 • Michał
  16.01.2018 14:03
  W sumie wspaniałe, szkoda tylko że sprzedaje też skarpetki w gift boxach dla gejów... Widać w Ameryce już nie można inaczej.
  doceń 2
 • Stefan1
  16.01.2018 21:58
  To nic dziwnego że chłopak z tym syndromem daje sobie radę w życiu. Kiedyś już pisałem o Karolku, chłopcu z mojej ulicy, Downie który przyniósł nie tylko rodzicom ale i nam sąsiadom tyle radości a zarazem podziwu - nie dla niego a dla rodziców. Historia Karolka - już nie żyjącego - do dziś jest wspominana w domu gdyż żona też go znała i ..... czasem pomagał jej samochód w warsztacie brata naprawiać. DOWN to nie wyrok, to egzamin dla rodziców. Lecz nie wymagajmy od każdego rodzica by podołał tym obowiązkom.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL