Nowy numer 42/2019 Archiwum

Morawiecki zapowiada zmiany w rządzie

Wraz z kierownictwem politycznym przyglądamy się pracy wszystkich ministrów; z początkiem roku, na drugą część kadencji, zaproponujemy pewne zmiany w rządzie - zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki był poproszony w TVP Info o odniesienie się do zarzutów opozycji, która twierdzi, że nie została przeprowadzona zmiana rządu, skoro wszyscy ministrowie dalej stoją na czele swoich resortów, a jedynie doszło do "zamiany" na stanowisku premiera.

"Nie trzeba teraz ubiegać faktów" - skomentował premier Morawiecki. "Przyglądamy się - wraz z kierownictwem politycznym - pracy wszystkich ministrów na półmetku (...). Na drugą część kadencji zaproponujemy na pewno, z początkiem roku, pewne zmiany" - poinformował szef rządu.

Morawiecki był też pytany o doniesienia medialne, z których wynika, że w najbliższy poniedziałek dojdzie do "pewnych zmian" w rządzie. Z informacji fakt.pl, wynika, że prezydent przyjmie dymisje Beaty Kempy - szefowej KPRM, Elżbiety Witek - byłej szefowej gabinetu premier Beaty Szydło, obecnie minister bez teki, oraz Henryka Kowalczyka - szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Według fakt.pl, Marek Suski - dotychczas szef sejmowej komisji skarbu oraz członek komisji śledczej ds. Amber Gold, zastąpi Kowalczyka. Szefem Kancelarii Premiera ma zostać Paweł Szrot - zastępca Kempy w KPRM. Trzecim ministrem, który ma otrzymać nominację z rąk prezydenta jest Michał Dworczyk; dotychczasowy wiceminister obrony ma zostać szefem gabinetu premiera.

"To chyba najlepiej można skomentować, że gdzieś, w którymś kościele dzwoni, ale nie wiadomo do końca, w którym, na mszę o jakiej godzinie. Jest tutaj sporo pomieszania różnych wyobrażeń. Tyle mogę powiedzieć w tej sprawie" - powiedział Morawiecki.

W piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan zapowiedział, że rekonstrukcja rządu, do której dojdzie w styczniu, obejmie co najmniej kilka resortów, w tym te zaliczane do "superważnych". Jak zaznaczył, rekonstrukcja obejmie "nieco mniej" niż połowę ministrów.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę w poniedziałek, a jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem. Politycy PiS zapowiadali jednak, że w styczniu dojdzie do wymiany części ministrów.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany we wtorek w TVP, czy dojdzie do rekonstrukcji rządu i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł: "Jestem niemalże pewien, że to będzie na początku przyszłego roku". W ocenie prezesa PiS, "zmiany będą dosyć głębokie".

« 1 »

Zobacz także

 • E.
  17.12.2017 12:38
  "Z informacji fakt.pl, wynika, że prezydent przyjmie dymisje Beaty Kempy - szefowej KPRM" - ponieważ nie lubię osób chamskich, dyskutujących w duchu "byle wyszło na moje", to cieszy mnie ta zmiana.
  doceń 0
 • krut00
  17.12.2017 14:36
  Nash największy sojusznik, USA - właśnie przyjmuje antypolskie prawo, zaś owe udane rozmowy z prezydentem Francji zaowocowały zapowiedzią wspólnego działania Niemiec i Francji przeciw Polsce.
  doceń 0
 • krut00
  17.12.2017 14:40
  Panie premierze Mateuszu, czy i kiedy wybiera się pan do Częstochowy oddać hołd Królowej Polski i przyjąć Chrystusa Króla ?? Czy raczej woli pan bić pokłony w Waszyngtonie i Brukseli gdzie właśnie wystrugano z pana głupka?
  doceń 0
 • gosc
  17.12.2017 17:29
  Nie ruszać Macierewicza, panie premierze!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL