Nowy numer 42/2019 Archiwum

Irlandia: George Soros finansuje proaborcyjną kampanię, nielegalnie

Komisja ds. Publicznych Irlandii (Standards in Public Office Commission) nakazała Amnesty International zwrot ok 160 tys. dolarów, które organizacja ta otrzymała od fundacji Georga Sorosa na proaborcyjną kampanię w tym kraju. Według orzeczenia komisji pieniądze zostały przekazane z pogwałceniem prawa.

Komisja ds. Publicznych Irlandii (Standards in Public Office Commission) nakazała Amnesty International zwrot ok 160 tys. dolarów, które organizacja ta otrzymała od fundacji Georga Sorosa na proaborcyjną kampanię w tym kraju. Według orzeczenia komisji pieniądze zostały przekazane z pogwałceniem prawa.

Podobne sytuacje miały już miejsce w ubiegłych latach. „Na walkę z prawami broniącymi życie od kilkudziesięciu już lat przekazywane są miliony dolarów” – mówi Niamh Ui Bhriain z organizacji Instytut Życia – „Irlandia udowodniła, że można pomagać zarówno matce i dziecku, bez aborcji. To czyni nas głównym celem ataku światowego przemysłu aborcyjnego” – dodaje Ui Bhriain.

Na przyszły rok ogłoszone zostało w Irlandii referendum dotyczące ósmej poprawki do konstytucji, uznającej, „prawo do życia nienarodzonego dziecka, z uwzględnieniem równości prawa do życia matki”. W jakiejś mierze zbiegnie się ono w czasie ze Światowy Spotkaniem Rodzin w Dublinie i podróżą Papieża do Irlandii.

W sierpniu ubiegłego roku do wiadomości publicznej wyciekły informacje mówiące o planach Fundacji Open Society Georga Sorosa względem tego wyspiarskiego kraju. Podkreślano, że zwycięstwo nad prawem chroniącym życie w Irlandii „może mieć wpływ na inne silnie katolickie kraje, takie jak Polska i dostarczyć dowodu, że zmiana jest możliwa, nawet w bardzo konserwatywnych krajach”.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  13.12.2017 19:07
  Dobrze wiedzieć, że Amnesty International jest organizacją proaborcyjną. Dotychczas miałem dosyć dobre zdanie o tej organizacji (wyrobione głównie na podstawie przekazów medialnych mówiących np. o wsparciu dla więźniów politycznych), jednak teraz będę ostrożnie podchodził do jej działań.
  doceń 18
 • Tobi
  13.12.2017 21:07
  Amnesty International od dawna preferuje ideologiczne podejście do ochrony poczętego życia.
  doceń 3
 • Gość
  13.12.2017 22:23
  A ja nie wierzę w oświadczenia fundamentalistycznej Irlandii w tej kwestii. Amnesty przez wiele dziesięcioleci zrobiła mnóstwo dobrych rzeczy wszędzie tam gdzie często aktywności i mocnego świadectwa KK brakowało.
  doceń 4
 • gosc
  14.12.2017 19:27
  Czy Soros to antychryst? Pytam serio
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL