Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rozpoznam Go, gdy powtórnie przyjdzie…?

Eliasz już przyszedł, a nie poznali go. Mt 17,12

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa:
«Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?» on odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i wszystko naprawi. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy ma od nich cierpieć». Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.


Eliasz, prorok jak ogień. Cieszący się niezwykłym poważaniem. Ma w bezpośredni sposób poprzedzić przyjście Mesjasza. „Eliasz już przyszedł, a nie poznali go”. Jak to? Skoro Eliasz już przyszedł, to gdzie jest Mesjasz? Niestety, w Janie Chrzcicielu nie rozpoznali Eliasza, a w Jezusie nie rozpoznali Chrystusa. Dlaczego tak trudno ich rozpoznać? Może jednym z powodów są fałszywe wyobrażenia. Sprawiają one, że gdy pojawia się Wyczekiwany, to tak trudno mi to uznać, no bo jak to jest możliwe: „że w stajni, że w żłobie, że na sianie…”. Jakoś to wszystko nie pasuje do tej wizji, którą wcześniej „skroiłem sobie wedle własnej miary”. Czy idąc w życie jedynie z własną wizją, rozpoznam Go, gdy powtórnie przyjdzie…?

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama