Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ojciec księdza został...księdzem

W Argentynie odbyły się święcenia kapłańskie mężczyzny - wdowca, który ma czworo dzieci i troje wnuków. Jeden z jego synów jest księdzem.

Święcenia odbyły się 2 grudnia w niewielkiej miejscowości San Francisco del Chañar w prowincji Córdoba. Udzielił ich ordynariusz prałatury Deán Funes, bp Gustavo Gabriel Zurbriggen. Przyjął je zaś diakon Héctor Luis Muiño, który przez ponad 30 lat jako świecki misjonarz katechizował w najodleglejszych zakątkach prowincji.

Jako ksiądz będzie on proboszczem w San Francisco del Chañar i kilkunastu okolicznych miejscowościach. Pozostanie też nadal ekonomem prałatury, odpowiedzialnym za szkołę diakonów stałych i za formację misjonarzy.

Wraz ze zmarłą przed kilku laty żoną Norą, Muiño ma syna, który został jezuitą i trzy córki. Doczekał się już trojga wnucząt.

« 1 »

Zobacz także

 • miłka
  06.12.2017 23:57
  W Polsce też tak jest. Ks. Antoni Kieniewicz jest ojcem marianina Ks. Piotra Kieniewicza. Oprócz niego ma jeszcze dwóch synów, córkę i wnuki.
  doceń 4
 • Zuza
  07.12.2017 02:38
  W Warszawie też mamy takiego kapłana.
  doceń 3
 • QW
  07.12.2017 22:45
  To jest patologia. Nie ma się co odwoływać do starożytnych początków Kościoła. Wieki doświadczenia pokazały że celibat jest dla prezbitera właściwą drogą. Celibat od poczatku do końca, a nie jakieś protezy typu: wdowiec to już może. Od początku do tego zachęca już św.Paweł.
  doceń 3
 • magda
  12.12.2017 19:38
  no i wspaniale że nie zatracił się w jakimś bałwochwalstwie ale wybrał taką świętą drogę.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL