Nowy numer 21/2018 Archiwum

Nawiedzeni.pl

Nie wiem, czy trafię na stronę zwiedzeni.pl, nawiedzeni.pl czy odwiedzeni.pl. Nie interesuje mnie to. Nie odpowiadam na hejt, nie wchodzę w pyskówki. Patrzę na Jezusa, karmię się Jego miłością, robię tylko to, co nakazuje Kościół.

Nigdy nie wziąłem udziału w żadnej konferencji, która nie byłaby pobłogosławiona przez Kościół. Za dwa dni jadę do warszawskiej hali Expo na Serce Dawida. Nie interesuje mnie fala hejtu, która dociera z różnych stron („będą też protestanci, a nawet, cóż za skandal, żydzi mesjanistyczni!”) Na konferencji będzie co najmniej dwóch biskupów: Andrzej Siemieniewski i Michał Janocha (to oni będą celebrowali niedzielną Eucharystię) a pasterskiego błogosławieństwa udzielili tej imprezie nie tylko abp Józef Kupny,  kard. Kazimierz Nycz ale i sąsiad zza Wisły abp Henryk Hoser i przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. To wystarczający „spis lokatorów”? Czy to wystarczy, czy muszę szukać jeszcze jakichś innych potwierdzeń?

Do dziś przechowuję SMS-a, który w styczniu przysłał mi jeden z biskupów odpowiedzialnych za ewangelizację: „Kościół błogosławi Ci na to, co robisz”.

Nie czytam internetowych komentarzy (polecił mi to kierownik duchowy). Czytam „Ut unum sint” Jana Pawła II i uczę się ekumenizmu od niego. Uczę się tego, że jak pisał ex cathedra następca Piotra „dialog nie jest tylko wymianą myśli, ale zawsze w jakiś sposób wymianą darów”. Tak pisał święty papież. Dlaczego miałbym się przejmować warczącymi komentarzami niezadowolonych?

Często wracam pamięcią do Łodzi. Do akcji „spacerologii”. Pary ruszają na ulice, by Koronką modlić się za napotkanych ludzi, urzędy, ściągać Niebo na ziemię i błogosławić miasto pochłonięte walką na graffiti między ŁKS-em a RTS-em. – Zawsze ruszamy spod ołtarza. Ojciec Remigiusz prosi Jezusa, by Jego krew nas obmyła, chroniła. To on rozsyła nas w miasto – opowiadała mi Ela Pozorska, odpowiedzialna za grupę – Bez tego błogosławieństwa nie ruszamy.

Widzę jak cenna i aktualna dziś jest rada Gamaliela, który ostudził bojowe nastroje braci faryzeuszów słowami: „Mężowie izraelscy. Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich. Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem”.

Czy coś mnie niepokoi? Chyba jedynie to, że zamiast jednym głosem ogłaszać zwycięstwo Jezusa zajęliśmy się lokalnymi gierkami, podjazdami i zajęciami w podgrupach. Nie skupiamy się na istocie, ale zaczynamy węszyć i knuć. A to nigdy nie prowadziło do niczego dobrego. Mamy być jednomyślni na modlitwie, a nie udowadniać na każdym kroku swe racje. Poczekajmy na to, co zrobi z tym sam Bóg, jaka będzie Jego odpowiedź w naszej sprawie.

Jak przeżyć czas duchowej walki i zawirowań? Uwielbiając. Szukajmy Królestwa. Cała reszta będzie nam dodana.

Biblijny Jozafat zmienił nazwę z „doliny śmierci” na „dolinę miłosierdzia”. Jak to się robi? – zapytałem Donalda Turbitta. – Przez uwielbianie Boga. Jozafat wysłał na czele armii ekipę uwielbienia. Szpaler wojowników szedł i krzyczał: „Chwalimy Cię Boże, bo Twoja łaska trwa na wieki”. Efekt? Wrogowie wpadli w popłoch i zaczęli się sami wyrzynać. Co więcej: Izrael przez trzy dni zbierał łupy!

« 1 »
oceń artykuł
 • Megi
  20.10.2017 20:02
  Będę wdzięczna jeśli ktoś RACJONALNIE na Forum GN wytłumaczy potrzebę tych wszystkich innowacji i propagowanych przez mordernistów KK odnów ewangelicznych, pastoralnych i pentekostalnych ?....Może, ktoś wie dlaczego? , na siłę narzucana jest nam przez papieża i jego sojuszników potrzeba tulenia, towarzyszenia i GODZENIA SIĘ NA świętokradzkie życie wbrew nauce Pisma Świętego, UNK i świętej Tradycji?...Jakiemu dobru służy podważanie i burzenie 2000 letniej wiary KK w NIEZMIENNOŚĆ I DOSKONAŁOŚĆ PARAKLETA , który JEST Trzecią Osobą Trójcy Przenajświętszej, daną nam przez Zbawiciela dla naszego UŚWIĘCENIA.... Zapytuję czy można w Kościele Chrystusowym inicjować potrzebę odnowy i to w Duchu Świętym, który przybył do Kościoła Chrystusowego, jako Duch Prawdy,aby doprowadzić nas do całej Prawdy...którą stricte dzisiaj się podważa i neguje przez antysakramentalne związki, subiektywne rozeznanie, relatywizm prawd wiary i norm moralnych KK.....Czym jest aberacja grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, zaniedbywanie uczynków miłosierdzia co do duszy....Czy ten owoc kwitnącej od soboru V2 degrengolady W łonie KK to jest EFEKT działania Ducha Świętego ?....np.legiony Chrystusa, sojusz modernizmu z marksizmem tzw.teologia wyzwolenia, rygoryzm biskupów przez p.Franciszka potępiany....Pochodzi od Boga czy NIE ?....A może to co się dzieje w moim umiłowany KK, to jest bardzo dobrze zaplanowane , antychrysta działanie trzeba przyznać geniusza demagogi i mistrza subiektywnej manipulacji , przez które duch tego świata, usilnie stara się by .....świat o grzechu przez Ducha Świętego ....NIE.... był przekonany, o sprawiedliwości i o sądzie...(J 16, 5-14)
  doceń 4
 • owieczka_
  21.10.2017 10:43
  Największym niebezpieczeństwem dla charyzmatycznych wspólnot jest pycha. O.Recław dał dobrą radę w tej kwestii w Katowicach na konferencji; aby jej zapobiec, lider wspólnoty musi być zmieniany co 2-3 lata.
 • gosc sobotni
  04.11.2017 20:39

  Pan redaktor taki stronniczy? Klania sie etyka zawodowa - albo dziennikarz albo lider wspolnoty... I zeby tak nagle kolegow po fachu bronic... A co to ma w ogole wspolnego ze zwiedzeni.pl??? Pana wspolnota tez wspolorganizowala konferencje z Pania Hedi Baker w Wawie Pt " zjednoczeni przez milosc" wraz z .Jezuitam z rakowieckiej. To wy ich wciagAcie w te zielonoswiatkowe klimaty ? Zostawcie ten kosciol w spokoju! Panie redaktorze, niech Pan opisze nam lepiej spotkanie z Pania Hedi. Mila? fajna? A ok to wystarczy-wchodze w to ;-))) o ups.. a ta eucharystia taka nudna, a umieram od 2 lat ale sikabumba i siabada mnie uzdrowi. Wstyd, zeby redaktor wierzacy nie zuwazyl zagrozenia i braci narazal.
  doceń 3
 • GS
  04.11.2017 23:26
  No tak bo, wy piszecie do kuri prosbe o spotkanie ekumeniczne. A przedstawiaci dokladnie te osoby w KK ?Pokazaliscie kosciolowi filmy np z tunelem ognia? NIE! Zatajacie a kosciol wam zaufal, bo jest dobry i ufa swoim. No wlasnie czy " swom "...? Redaktora znajomi w swoich wspolnotach namaiwaja ludzi na Randy Clarka w kaliszu.. Oszustwo i manipulacja, wybielanie bo mikrofonu sie nie che puscic i stylu zycia...
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.