Nowy numer 12/2019 Archiwum

Włosi oplotą dziś "buta" Różańcem

I proszą o włączenie się w inicjatywę innych, także Polaków, od których zaczerpnęli pomysł.

Dzisiaj o godz. 17.30 Włosi chwycą za różańce i przystąpią do modlitwy, którą organizuje stowarzyszenie AIASM, skupiające świeckich wokół włoskich sanktuariów maryjnych. Wcześniej apelowali także do uczestników akcji o podjęcie postu.

"Podążając za nauką Maryi, a także za pięknym przykładem braci Polaków", jak sami piszą, chcą się modlić na całym terytorium Włoch, apelując do "każdego mężczyzny i kobiety dobrej woli", by podjęli modlitwę we własnych parafiach, grupach modlitewnych i "prosili Maryję, by uratowała Włochy i Europę od nihilizmu islamskiego i od abnegacji wiary chrześcijańskiej".

Modlitwę rozpoczną o godz. 17.30, ale post o chlebie i wodzie trwa przez cały dzień. Tych, którzy nie mogą pościć, poproszono o podjęcie jakichś wyrzeczeń. Organizatorzy zaznaczyli także, by uczestnicy, jeśli mogą, byli w stanie łaski uświęcającej - by skorzystali wcześniej z sakramentu pokuty i pojednania.

Przypominają, że Maryja uczy, iż "Różaniec jest najsilniejszą bronią przeciwko złu, a z pomocą postu można powstrzymać nawet wojny i niebezpieczne zjawiska naturalne".

Datę modlitwy także wybrali nieprzypadkowo - to właśnie dziś przypada 100. rocznica ostatnich objawień Maryi w Fatimie i cudu Słońca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • gosc
  13.10.2017 20:07
  I mamy iskrę, która wyszła z Polski
  doceń 20
 • ALA
  13.10.2017 22:03
  CHWAŁA PANU W OBRONIE PRZED ISLAMIZACJĄ I POŻYTECZNE MODLITWY Z RÓŻAŃCEM.AMEN
  doceń 7
 • Zakopane
  13.10.2017 23:13
  Dziś zebrało się kilkadziesiąt osób w Zakopanem na modlitwę o 17.30, by modlić się za naszych braci i siostry z Włoch. Inicjatywę podjęły osoby z Nowego Targu, które rozesłały zaproszenie esemesami! Cześć Maryi z Fatimy!
  doceń 11
 • Aberdeen
  14.10.2017 16:48
  No i pięknie,pozdrawiamy Włochy i oby Bóg błogosławił.
  doceń 12

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL