Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wyrzucony za Hartmana

Szanowni szefowie mediów publicznych! Róbcie tak dalej, a odbierzecie PiS-owi szanse na zwycięstwo w kolejnych wyborach.

Z końcem zeszłego tygodnia dowiedzieliśmy się, że Polskie Radio zwolniło Filipa Memchesa za to, że zaprosił do swego programu prof. Jana Hartmana.

To nawet zabawne, że dziennikarz wylatuje z publicznej rozgłośni za rozmowę ze sztandarowym ateistą, podczas gdy dziennikarz „Gościa Niedzielnego” Wojciech Teister zrobił kiedyś wywiad z prof. Hartmanem i włos mu z głosy nie spadł. Ba, dzięki tej rozmowie nasi czytelnicy dowiedzieli się, że ten skrajnie lewicowy działacz jest… przeciwko aborcji dzieci z zespołem Downa!

Nie jestem za nachalnym promowaniem osób o poglądach podobnych do prof. Hartmana (co miało miejsce w mediach publicznych i teraz ma nieraz miejsce w prywatnych mediach liberalnych), ale też kuriozalne jest karanie dziennikarza za to, że rozmawia z kimś takim. Zwłaszcza, że Filip Memches to klasowy dziennikarz, a podejrzewanie go o uprawienie lewackiej propagandy zasługuje jedynie na pusty śmiech.

Cała ta sprawa jest jednak częścią większej całości. Media publiczne za rządów PiS są jednostronne. Może nie wszystkie – nie wiem tego dokładnie, bo nie wszystkiego słucham i nie wszystko oglądam. Ale np. oglądając „Wiadomości TVP” nie sposób nie dostrzegać myślenia typu: „ciemny lud to kupi”. PO też tak myślało, a efekty polityczne wszyscy znamy.

Ja się nie dziwię politykom, że – dorwawszy się do mediów publicznych – uprawiają swoją propagandę. Wszyscy tak robili – z lewa i z prawa. Ale w większości przegrywali w kolejnych wyborach. I to powinno ich czegoś nauczyć.

[EDIT: Jak się dowiedzieliśmy od Filipa Memchesa, umowa z nim została przez PR rozwiązana, a nie wygasła i nie została przedłużona, jak pisaliśmy wcześniej. W tym duchu powyższy tekst dostał poprawiony.]  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • gebowicz
  22.05.2017 20:45
  Dziękuję za ten głos rozsądku. Spóźniony 2 lata, ale zawsze.

  "PO też tak myślało, a efekty polityczne wszyscy znamy"
  Pan dobrze wie, że takiej hecy w TVP, jak teraz, nie było za PO. Rozumiem jednak, że większość czytelników od każdego tekstu w GN oczekuje młota na opozycję. Szczególnie w gorzkim od prawdy tekście o durnocie "naszych" przydatna jest łyżeczka słodkiej nienawiści do "tamtych". Nawet jeśli rozsądek się buntuje.

  Przypomnę tylko nieśmiało, że PO nie mogła nawet marzyć o takiej władzy w TVP, jaką teraz ma PIS. Po prostu nie pozwalały na to przepisy. Gdyby pozwalały, to PiS nie musiałby ich zmieniać, w tzw reformie mediów publicznych. Tylko by sobie ludzi wymieniał. Poprzednie przepisy jednak były na to zbyt restrykcyjne.
  Stąd reforma mediów.
  Stąd zwolnienia Pana kolegów po fachu za to, że wykonują robotę jak trzeba, a nie jak chce partia.
  Stąd telewizja misiewiczów (przecież Kurski nawet propagandy dobrze zrobić nie umie. Vide: tuszowanie serduszek WOŚP, materiał o Obamie, tłumaczenia nt. badań oglądalności; o tym będą się uczyć studenci).
  Stąd TVP-Cyrk.
  doceń 6
 • paulus
  22.05.2017 21:07
  Kolesiostwo i mobbing zawsze czychaja na taka okazje, by się wbić w cudzy fotel .... troche nie po Bożemu ....a i miało być lepiej. Szczęść Boże .
 • krut00
  23.05.2017 18:49
  Należy wreszcie zahamować tę promocję nihilizmu i przestać finansować różne "Klątwy" i inne dziadostwa. Nie zrobi tego PiS to zrobi kto inny. Obecny kształt PRiTv zawdzięczamy premierowi Millerowi - który nie zgodził się na dzielenie Tv z opozycją i premierowi Tuskowi, który wszystko wyprzedał szykując knebel medialny na przyszłą władzę. Panie redaktorze Dudała, z całym szacunkiem, chciałbym zauważyć że pan Hartman miał już swój czas za PO i warto posłuchać kogoś innego. PR24 zaś lansując uparcie zgrane "autorytety" słynące wcześniej z wyszydzania PiS strzeliło sobie samobója i byłoby brakiem instynktu samozachowawczego gdyby nadal było to umożliwiane. Wszak nawet po wygranych przez PiS wyborach obowiązywała w TVP "cisza medialna" i pogrzebowa muzyka w radiu. Władza nie na darmo nosi miecz...
  doceń 1
 • Gość
  24.05.2017 19:06
  Róbcie tak dalej, a odbierzecie PiS-owi szanse na zwycięstwo w kolejnych wyborach ... oby
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama