Nowy numer 3/2021 Archiwum

Strzelanina w Elblągu. Zatrzymano 35-latka

Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym 35-latka podejrzanego o postrzelenie w środę dwóch mężczyzn w Elblągu. Ofiary strzelaniny z ranami postrzałowymi nóg przebywają nadal w szpitalu.

Jak poinformował w sobotę oficer prasowy elbląskiej policji podkom. Krzysztof Nowacki, 35-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie Elbląga. Podejrzany nie miał przy sobie broni.

Według policjanta domniemanego sprawcę strzelaniny wytypowano i zatrzymano, dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy pionu kryminalnego, którzy ustalili miejsce jego pobytu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, wydanym przez prokuraturę. Został umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie czeka na przedstawienie zarzutów.

W strzelaninie, do której doszło w środę po południu na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu, ranni zostali dwaj bracia w wieku 20 i 30 lat. Sprawca oddał w ich kierunku kilka strzałów. Obaj mają rany postrzałowe nóg, obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Policja podejrzewa, że zdarzenie mogło mieć charakter porachunków przestępczych. Zarówno podejrzany, jak i poszkodowani byli w przeszłości notowani przez policję i karani.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama