Nowy numer 21/2018 Archiwum

Oni zmienili zdanie na temat aborcji

Amerykańscy działacze pro life z "Live Action" zapytali młodych ludzi, co sądzą o aborcji.

Ich rozmówcy byli bardziej lub mniej zadeklarowanymi zwolennikami aborcji, to znaczy, że uznawali aborcję za dopuszczalną np. jeśli kobieta nie ma warunków do wychowywania dziecka, lub jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu. Uważali, że kobieta powinna mieć prawo wyboru i w pełni to popierali. Następnie pokazano im filmiki instruktażowe dotyczące aborcji, o których pisaliśmy już wcześniej. Reakcja odbiorców była bardzo znamienna.

Ci, którzy przed obejrzeniem filmików byli za wyborem kobiety, radykalnie zmienili swoje poglądy. Byli wstrząśnięci, przyznali, że media w ogóle nie podają takich rzetelnych i fachowych informacji.

Jeden z mężczyzn przyznał, że zawsze słyszał tylko argumenty ludzi Kościoła, że "aborcji nie wolno przeprowadzać", a z drugiej strony były głosy za wolnym wyborem. Rozmyślając nad tymi argumentami, był za wolnym wyborem, bo "wolność wyboru jest dobra". Jednak widząc, jak cała ta procedura wygląda, stwierdził, że nie może być mowy o żadnym wyborze, bo to tak, jakby morderca miał wybór, aby zabić lub nie zabić. "To po prostu morderstwo" - powiedział.

Inna osoba, młoda kobieta, przed obejrzeniem filmiku dopuszczała nawet aborcję po urodzeniu dziecka. Była silną zwolenniczką aborcji w wyniku gwałtu. Kiedy pokazano jej, jak wygląda procedura, stała się całkowitą przeciwniczką aborcji. "To ciężkie, smutne... Widzisz ciało dzieci rozrywane na części" - powiedziała. "Ciągle myślę o tym, co z ciążą po gwałcie, ale aborcja w żaden sposób nie pomoże kobiecie uporać się z tą traumą. Po namyśle stwierdzam, że zabicie dziecka nie uleczy tej kobiety" - wyznała.

Poniżej nagrania trzech osób, które zmieniły zdanie na temat aborcji. Daje do myślenia.

"I don't think I support it, period" - Watch her mind change on abortion
Live Action

"Eye-opening" - Watch her mind change on abortion
Live Action

"I believe that's, like, murder" - Watch his mind change on abortion
Live Action

« 1 »

Zobacz także

  • Gość
    17.02.2017 15:37
    Brak polskiego tłumaczenia w filmach wyczerpuje znamiona złamania ustawy o języku polskim.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama