Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bp Ryś: Jezus Chrystus utożsamia się ze wszystkimi cierpiącymi i poniewieranymi

- Jezus Chrystus utożsamia się ze wszystkimi cierpiącymi i poniewieranymi - podkreślił bp Grzegorz Ryś przypominając o odpowiedzialności za los pokrzywdzonych.

W wigilię III Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi w stołecznej bazylice Świętego Krzyża odbyło się całonocne czuwanie modlitewne zorganizowane przez Sieć Bakhita. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „To są dzieci, nie niewolnicy!”. Zainaugurowała je uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp pomocniczego archidiecezji krakowskiej.

W homilii zwrócił on uwagę na schizofrenię współczesnego świata, który głośno krzyczy o wolności przy milczącej zgodzie na rosnącą grupę ofiar handlu ludźmi i niewolniczej pracy.

Bp Ryś podkreślił, że każdy człowiek ma niezbywalną godność. Kaznodzieja przypomniał również o współodpowiedzialności za dramat współczesnego niewolnictwa.

Po liturgii wysłuchano świadectw ofiar handlu ludźmi. Następnie w odpowiedzi na dramat zniewolonych chętni mogli podjąć się tzw. adopcji duchowej, której celem jest wsparcie na drodze wychodzenia z niewoli. W programie nocnego czuwania był również czas na modlitwę różańcową, koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwę uwielbienia, którą poprowadził o. Janusz Chwast OP wraz ze Wspólnotą św. Dobrego Łotra, w czasie której można było oddać cześć relikwiom Krzyża Świętego.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama