Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pięciu policjantów rannych po "czarnym proteście"

Pięciu policjantów, obrzuconych kamieniami, racami i petardami, zostało rannych w poniedziałek w centrum Poznania. To efekt zdarzenia, który miał miejsce po zakończonym "czarnym proteście"; zatrzymano trzy osoby.

Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, jeden z rannych funkcjonariuszy jest po zabiegu chirurgicznym twarzy. Zatrzymane osoby w ciągu dnia usłyszą zarzuty.

W stolicy Wielkopolski, podobnie jak w innych miastach kraju, odbyła się w poniedziałek manifestacja przeciwników zaostrzania przepisów dotyczących aborcji. W Poznaniu, po zakończeniu zgromadzenia, część jego uczestników przeszła z placu, na którym odbywał się "czarny protest", w okolice biura posłów PiS.

Jak powiedział PAP Borowiak, grupa osób - niczym nie sprowokowana - obrzuciła tam policjantów stojących na chodniku i w bramie kamieniami, racami i petardami.

"Rannych zostało pięciu funkcjonariuszy. Jeden z poranioną twarzą jest po zabiegu chirurgicznym. Drugiemu raca poparzyła kark. Pozostali mają drobniejsze obrażenia. Zatrzymane są trzy osoby: kobieta i dwóch mężczyzn" - powiedział Borowiak.

Rzecznik dodał, że w celu przywrócenia porządku konieczna była policyjna interwencja. Użyty został ręczny miotacz pieprzowy.

« 1 »

Zobacz także

 • Maluczki
  04.10.2016 10:45
  Cóż za delikatność policji! Gdyby to byli kibice, robotnicy, rolnicy, czy prawicowcy, to byłoby polewanie wodą, pałowanie, polowanie po ulicach za demonstrantami (Marysia Kołakowska), a zatrzymanych byłyby dziesiątki. Że tez nie przepraszają za ten pieprzowy miotacz.
 • Gość
  04.10.2016 15:48
  Ho ho, za komuny były takie same prowokacje, stare numery
  doceń 1
 • Gość
  04.10.2016 18:54
  Jeśli maluczki jest naprawdę ksiēdzem to jestem w szoku tym poziomem nienawiści
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama