Nowy numer 44/2020 Archiwum

Niesiołowski, Kamiński i inni odchodzą z PO

W Sejmie powstało nowe koło Europejscy Demokraci. W jego skład weszło trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński. Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który wystąpił z PO.

Niesiołowski poinformował na środowej konferencji prasowej w Sejmie, że wystąpił z Platformy i przystąpił do koła Europejscy Demokraci. Jak mówił, podjął taką decyzję, ponieważ Platforma, zamiast walczyć z PiS, zajmuje się czystkami wewnętrznymi.

"Zagrożeniem dla Polski jest PiS. Platforma, zwłaszcza (szef partii) Grzegorz Schetyna i jego najbliższe otoczenie, zachowuje się od początku tak, jakby głównym problemem byli ludzie, którzy nie są wielbicielami pana Schetyny w Platformie. Ta partia przestaje być demokratyczna" - podkreślił Niesiołowski.

Kamiński, Huskowski i Protasiewicz zostali 20 lipca wyrzuceni z partii za - jak argumentowano - "szkodzenie" jej wizerunkowi. Dzień po tej decyzji zarządu Platformy blisko 30 parlamentarzystów PO podpisało apel o przywrócenie ich w szeregi ugrupowania.

Autorem listu był Niesiołowski, a inicjatywę poparli m.in. b. premier Ewa Kopacz, b. ministrowie sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i Marek Biernacki.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama