Nowy numer 08/2020 Archiwum

Papież zadzwonił do abp. Zimowskiego

Papież Franciszek zatelefonował we wtorek do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia abp. Zygmunta Zimowskiego, który przebywa w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Zapewnił go o łączności duchowej, modlitwie w jego intencji i udzielił błogosławieństwa - podał sekretarz arcybiskupa.

Ks. Piotr Supierz dodał, że przed kilku dniami zadzwonił do abp. Zimowskiego także papież emeryt Benedykt XVI.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, o modlitwę w intencji ciężko chorego abp. Zygmunta Zimowskiego prosili m.in. biskupi Kościoła radomskiego.

W przekazanym PAP komunikacie biskupi Kościoła radomskiego napisali: "Stan zdrowia księdza arcybiskupa pogorszył się. Bardzo prosimy czcigodnych księży, osoby życia konsekrowanego oraz was, drodzy siostry i bracia, o modlitwę w intencji ciężko chorego księdza arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Prosimy szczególnie o modlitwę różańcową w jego intencji".

Do tego apelu dołączył się także przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, który zapewnił abp. Zygmunta Zimowskiego o duchowej łączności z nim Konferencji Episkopatu Polski i poprosił Kościół w Polsce o modlitwę w intencji przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Arcybiskup Zimowski ma 67 lat. W latach 2002-2007 był biskupem radomskim. W 2009 r. papież Benedykt XVI powołał go na przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

« 1 »

Polecamy

  • Mario
    12.07.2016 20:05
    Mam nadzieję, że papież Franciszek będąc w Krakowie odwiedzi w szpitalu kard.Macharskiego- zgodnie z ewangeliczną zasadą ; chorych nawiedzać.
    doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama