Nowy numer 21/2018 Archiwum

Poszukiwany zamachowiec zatrzymany

Belgijskim służbom udało się ująć 24-letniego Najima Laachraoui.

Chodzi o mężczyznę w kapeluszu, którego można zobaczyć na zdjęciach z lotniska. Towarzyszył on dwóm zamachowcom samobójcom.

Mężczyzna podobno został zatrzymany, oficjalnego potwierdzenia tego faktu jeszcze nie ma.

Dziennik "Derniere Heure" podaje, że Najim Laachraoui to mężczyzna widoczny na nagraniu z monitoringu. Dwaj pozostali to bracia El Bakraoui.

Najim Laachraoui posługiwał się nazwiskiem Sufjan Kajal i był poszukiwany od wtorku po tym, jak udało mu się uciec z lotniska.

Natomiast już od kilku miesięcy był wystawiony za nim list gończy. Wynajmował dom w południowej części Belgii, gdzie terroryści opracowywali plan zamachów, które przeprowadzono w listopadzie w Paryżu.

Z informacji, które docierają do mediów, Laachraoui zna się na konstruowaniu ładunków wybuchowych.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama