Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zmarł Marian Kociniak

Aktor był znany przede wszystkim z filmu "Jak rozpętałem drugą wojnę światową". W styczniu skończył 80 lat.

Marian Kociniak urodził się 11 stycznia 1936 roku. Ukończył PWST w Warszawie. Od 1959 roku występował w Teatrze Ateneum.

Na ekranie debiutował w 1960 roku w filmie Andrzeja Wajdy "Niewinni czarodzieje". Następnie zagrał m.in. w "Wojnie domowej", "Słońce wschodzi raz na dzień".

Często występował w Teatrze Telewizji, łącznie zagrał w nim 80 ról. 

Jednak największy rozgłos przyniosła mu rola Franka Dolasa w filmie Tadeusza Chmielewskiego "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", a także rola margrabiego w "Janosiku".

Łącznie zagrał w ponad 30 filmach. Ostatni raz na dużym ekranie można go było zobaczyć w filmie Michała Rogalskiego "Ostatnia akcja".

Aktor od dłuższego czasu chorował. Miesiąc temu zmarła jego żona Grażyna.

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama