Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wielka Brytania: Warufakis doradza Partii Pracy

Janis Warufakis, były minister finansów Grecji i kontrowersyjny marksistowski ekonomista, doradza opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy. Jak powiadomił lider laburzystów Jeremy Corbyn, zaangażowanie Greka ma związek z jego doświadczeniem negocjacyjnym z UE.

"Warufakis jest intersujący, ponieważ przeszedł przez wszystkie negocjacje (z Europejskim Bankiem Centralnym, Komisją Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym)" - przyznał Corbyn w wywiadzie dla lokalnej gazety "Islington Tribune".

"Uważam, że sposób, w jaki potraktowano Grecję, jest straszny, i powinniśmy do nich (do Greków) dotrzeć" - ocenił.

Warufakis zrezygnował ze stanowiska ministra finansów w lipcu 2015 roku, gdyż odmówił przyjęcia warunków trzeciego pakietu pomocowego dla Grecji, który nakłada dalsze działania oszczędnościowe. Warufakis już spotkał się z laburzystowskim rzecznikiem ds. finansów Johnem McDonnellem.

Corbyn powiedział, że będzie prowadził kampanię na rzecz pozostania Wielkiej Brytanii w UE przed referendum rozpisanym na 23 czerwca. Według niego członkostwo w UE jest najlepszym sposobem na poprawę praw socjalnych i zatrudnienia w Wielkiej Brytanii.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama