Nowy numer 24/2018 Archiwum

500 zł na dziecko później?

Przesunięcia terminu rozpoczęcia wypłat żądają samorządy. Ostrzegają, że w przeciwnym razie grozi im paraliż - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Lokalne władze uważają, że jeśli rząd uruchomi ten program w kwietniu, to wiele miast nie sprosta zadaniu. Swoje obawy samorządowcy przekazali Radzie Ministrów.

Przedstawili również warunki rozpoczęcia realizacji tej sztandarowej obietnicy wyborczej PIS-u: promesa od rządu na dotację, która pomoże pokryć koszty organizacyjne przedsięwzięcia, pilne przekazanie projektów rozporządzeń do ustawy oraz wprowadzenie trzymiesięcznego okresu przejściowego.

Samorządy wskazują, że brak rozporządzeń powoduje, że nie wiedzą, jak się do programu przygotować. A powinny zacząć już teraz.

« 1 »

Zobacz także

 • myśliwy
  27.01.2016 07:35
  Sami widzicie: tak chcieliśmy, staraliśmy się spełnić wyborcze obietnice. Ale obiektywnie po prostu się nie da! Wszyscy nam przeszkadzają...
 • Zaba_na_Rowerze
  27.01.2016 14:16
  Dywersja PO w samorządach. To nawet dobrze, ludzie powinni zrozumieć na kogo głosowali.
  doceń 1
 • Dariusz R.
  27.01.2016 19:40

  A może tak gminy zorganizowałyby sobie harmonogram? Skoro w pierwszych 3 miesiącach obowiązywania ustawy nie będzie miał znaczenia termin złożenia wniosku, bo wypłata ew. środków i tak nastąpi z naliczeniem od kwietnia, to gminy stosując np. podział na okręgi wyborcze, dzielnice i ulice, zorganizowałyby szybko terminarz przyjmowania wniosków w programie 500+. Taka lub podobna praktyka obowiązuje w wielu polskich parafiach odnośnie kolędy, sprzątania kościoła itd. czemu więc ten mechanizm miałby nie poskutkować w samorządach. Rodziny które nie złożyły by wniosku w wyznaczonym zakresie dat, mogły by to zrobić w jakimś (koniecznym) terminie zapasowym, mieszczącym się w tych pierwszych 3 miesiącach- pod koniec tego okresu.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama