Nowy numer 25/2018 Archiwum

Imigranci molestowali też w innych krajach

W noc sylwestrową w Helsinkach odnotowano niespotykaną skalę molestowania seksualnego kobiet - poinformowała w czwartek fińska policja. Przekazała, że do incydentów doszło m.in. na głównym dworcu, gdzie zebrało się ok. 1000 ubiegających się o azyl.

Służby patrolujące helsińskie ulice 31 grudnia stwierdziły na centralnym placu, gdzie bawiło się ok. 20 tys. osób, "wiele przypadków molestowania seksualnego"; dotychczas nie wpłynęły jednak żadne skargi w związku z tą sytuacją.

Trzy przypadki napaści seksualnych, z których dwa zakończyły się formalnymi skargami, zgłoszono natomiast po zajściach na największym dworcu w stolicy Finlandii, gdzie zebrało się ok. 1000 imigrantów, głównie Irakijczyków - wynika z policyjnego komunikatu. Aresztowano trzech podejrzanych - ubiegających się o azyl.

"Takich przypadków molestowania nie było w czasie sylwestra w ubiegłym roku, ani przy żadnej innej okazji... To całkowicie nowe zjawisko w Helsinkach" - powiedział mediom Ilkka Koskimaki, zastępca komendanta stołecznej policji.

Policja poinformowała w komunikacie o prowadzonych "w sposób wyjątkowy" przygotowaniach po ostrzeżeniach, że "ubiegający się o azyl mieli podobne plany" jak uczestnicy zajść sprzed dworca w Kolonii w Niemczech.

Tamtejsza policja przekazała w czwartek, że zidentyfikowała 16 podejrzanych, w znacznej części "pochodzenia północnoafrykańskiego", i zarejestrowała 120 skarg po dziesiątkach przypadków napaści na kobiety w sylwestra. Podobne incydenty odnotowano także w Zurychu w Szwajcarii oraz w Salzburgu w Austrii.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  08.01.2016 09:52
  No nic... przecież to religia i kultura chrześcijańska dyskryminuje kobiety.
  doceń 4
 • WOJTEK
  08.01.2016 10:33
  Najgorsze jest to, że nasi duchowni wmawiają wszystkim, że w imię miłości mamy ich przyjmować ! Nie kochani purpuraci, MY POLACY musimy dbać o siebie w pierwszej kolejności, inni są potem, a jeszcze inni w ogóle nie zasługują na pomoc.
 • Fryderyk
  08.01.2016 10:53
  Test na prawowitego muzułmanina: nakarmić go chlebem ze smalcem + golonką do tego wszystkiego litr piwa. Jeżeli bez oporów zje i wypije - pozostawić, jeżeli będzie się opierał(a) wysłać z powrotem do Arabii.
  doceń 2
 • Anna Panna
  08.01.2016 13:35

  Przecież to bracia nasi umiłowani, którzy przybywają, aby nas ubogacić! Którzy tej zlaicyzowanej, skostniałej, zmurszałej, bezdzietnej Europie niosą powiew młodości i płomień żywej wiary! Ubodzy, zalęknieni, wykluczeni! Spragnieni naszej miłości!

   

  Tak to jakoś leciało do tej pory?

  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama