Nowy numer 44/2020 Archiwum

Posłowie wyjątkowo zjednoczeni

Sejm, w przyjętej przez aklamację, specjalnej uchwale uczcił pamięć ofiar ubiegłotygodniowych zamachów w Paryżu i wyraził solidarność z narodem francuskim. W takich momentach jednoczymy się w żałobie i sprzeciwie wobec aktów terroru - podkreślili posłowie.

"W związku z serią ataków terrorystycznych w Paryżu, będących wyrazem nieludzkiego okrucieństwa i zbrodnią przeciw najwyższej wartości, jaką jest życie ludzkie, Sejm wyraża solidarność z narodem francuskim i najgłębsze współczucie wszystkim dotkniętym tragicznymi wydarzeniami" - czytamy w uchwale.

Posłowie ocenili, że "barbarzyńskie postępowanie zamachowców uderzyło w wartości wspólne wszystkim cywilizowanym krajom - przede wszystkim w prawo do życia, bezpieczeństwa oraz korzystania z wolności i swobód obywatelskich".

"Zjednoczona Europa jest miejscem wolności, braterstwa i solidarności. W takich momentach jednoczymy się w żałobie i sprzeciwie wobec aktów terroru" - zaznaczyli posłowie.

"Każdy akt przemocy wyrządzony obywatelom Francji jest krzywdą, którą odczuwa cała Europa. Terror, którego dopuszcza się tzw. Państwo Islamskie, zasługuje na najwyższe potępienie. Społeczność międzynarodowa winna solidarnie mu się przeciwstawić wszelkimi dostępnymi i wzajemnie uzgodnionymi metodami" - stwierdzili posłowie.

W poniedziałek posłowie uczcili pamięć ofiar zamachów w Paryżu minutą ciszy.

W wyniku piątkowych zamachów w stolicy Francji zginęło co najmniej 129 osób, a ponad 350 zostało rannych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama