Nowy numer 24/2018 Archiwum

Tatry: słowackie szlaki zamknięte

Słowacy rozpoczynają sezon zimowy. Potrwa do połowy czerwca.

Po słowackiej stronie Tatr  31 października zamykane są wszystkie szlaki powyżej schronisk oraz szlak doprowadzający do Chaty pod Rysami. Ponownie można po nich legalnie wędrować od 16 czerwca. Coroczne zamykanie szlaków jest uzasadniane bezpieczeństwem turystów (zagrożenie lawinami) oraz ochroną przyrody.

Przez cały rok można wybrać się m.in. do Zbójnickiej Chaty czy Chaty Teryego.

Tatrzańskie szlaki po polskiej stronie granicy są czynne cały rok, jednak poruszanie się po nich zimą wiąże się z ryzykiem lawinowym i wymaga od turystów pewnego doświadczenia górskiego oraz posiadania specjalistycznego sprzętu (m.in. raki, czekan). Z aktualnymi warunkami lawinowymi można zapoznać się na stronie internetowej TOPR.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama