Nowy numer 43/2020 Archiwum

Piłkarska LE - trudne zadanie Lecha, nadzieja Legii

Zajmujący ostatnie miejsce w polskiej ekstraklasie piłkarze Lecha Poznań zagrają o godz. 19 na wyjeździe z faworyzowaną Fiorentiną, natomiast Legia Warszawa podejmie o 21.05 FC Brugge w czwartkowych meczach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Po dwóch seriach meczów LE Lech ma jeden punkt w grupie I, natomiast legioniści nie zdołali jeszcze zdobyć żadnego punktu w grupie D, ale w lepszych nastrojach przystąpią do swojego spotkania piłkarze z Warszawy.

W starciu z grającym w tym sezonie "w kratkę" i osłabionym kadrowo FC Brugge legioniści, od niedawna z nowym trenerem Stanisławem Czerczesowem, nie będą na straconej pozycji. Zagrają u siebie, poza tym przystąpią do meczu podbudowani niedawnym zwycięstwem w ekstraklasie 3:1 nad Cracovią.

Piłkarze z Brugii, podobnie jak Legia, nie zdobyli jeszcze punktu w grupie D Ligi Europejskiej. Na razie komplet mają Napoli i duński FC Midtjylland. Kto przegra w czwartek na Łazienkowskiej, praktycznie przestanie się liczyć w walce o awans.

"Po dobrej postawie z Cracovią powinniśmy podtrzymać determinację i zaangażowanie" - powiedział defensywny zawodnik stołecznego zespołu Michał Pazdan.

Gorzej wygląda sytuacja Lecha, w którym również dokonano zmiany trenera (Macieja Skorżę zastąpił Jan Urban). "Kolejorz" wciąż zamyka tabelę polskiej ligi, a w czwartek zmierzy się na wyjeździe z aktualnym liderem włoskiej ekstraklasy. Na dodatek poznaniacy mieli duże problemy z dotarciem do Florencji. Z powodu kłopotów z wylotem z Poznania musieli odwołać wieczorny środowy trening na stadionie Fiorentiny.

Liderem grupy I Ligi Europejskiej jest FC Basel z kompletem punktów. Fiorentina, której piłkarzem jest Jakub Błaszczykowski (wypożyczony z Borussii Dortmund), zajmuje drugie miejsce (3 pkt).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama