Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Radwańska w finale turnieju w Tiencinie

Rozstawiona z "dwójką" Agnieszka Radwańska pokonała czeską tenisistkę Karolinę Pliskovą (3.) 6:3, 6:1 w półfinale turnieju WTA na twardych kortach w Tiencinie (pula nagród 426 750 dol.). W niedzielę w meczu o tytuł jej rywalką będzie Danką Kovinic z Czarnogóry.

Sobotni pojedynek szóstej w rankingu WTA Radwańskiej z będącą 15. rakietą świata Czeszką trwał godzinę i sześć minut. Wcześniej Polka zmierzyła się z tą rywalką czterokrotnie i za każdym razem wygrywała bez straty seta.

Krakowianka "pomściła" też Magdę Linette, która została wyeliminowana przez Pliskovą w 1/8 finału.

Radwańska jest już o krok od zapewnienia sobie prawa gry w turnieju WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek bieżącego roku. W klasyfikacji "Road to Singapore" jest obecnie szósta. Jak napisano na stronie WTA, gwarancję startu w kończącej sezon imprezie masters da jej właśnie zwycięstwo w Tiencinie.

By je odnieść, będzie musiała w niedzielę pokonać 75. w rankingu Kovinic, która w półfinale wygrała z Serbką Bojaną Jovanovski 6:4, 6:7 (2-7), 6:2. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego po raz pierwszy w karierze zmierzy się z niespełna 21-letnią tenisistką z Czarnogóry.

W 1/8 finału gry pojedynczej w Tiencinie odpadła także, poza Linette, młodsza siostra Agnieszki - Urszula.

Wyniki półfinałów singla: Agnieszka Radwańska (Polska, 2) - Karolina Pliskova (Czechy, 3) 6:3, 6:1 Danka Kovinic (Czarnogóra) - Bojana Jovanovski (Serbia) 6:4, 6:7 (2-7), 6:2