Nowy numer 49/2019 Archiwum

Ks. Charamsa okłamał "Wprost" i "Newsweeka"

Ofiarami zaplanowanej akcji marketingowej księdza geja padły też niektóre media.

Bardzo głośny coming out polskiego księdza pracującego w watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary jest tematem okładkowym dwóch konkurujących ze sobą tygodników opinii: "Wprost" i "Newsweeka". Według ustaleń branżowego portalu "press.pl" ks. Krzysztof Charamsa okłamał obie redakcje obiecując im ekskluzywny tekst na wyłączność. Informację te potwierdza zarówno redaktor naczelny "Wprost" Tomasz Wróblewski, jak i szefowa działu "Społeczeństwo" w "Newsweeku, Renata Kim, która przeprowadziła jakiś czas temu wywiad z Charamsą w Rzymie.

- Wprowadził nas w błąd i wykorzystał, żeby się wypromować - zapewnia Wróblewski.

- Nam też obiecał wyłączność - zapewniła w rozmowie z "press.pl" Renata Kim.

Rozmaite teksty i oświadczenia na temat swoich homoseksualnych skłonności ks. Charamsa opublikował w ostatnich dniach w wielu tytułach prasowych i na antenie stacji telewizyjnych w kraju i za granicą. W czasie zwołanej na sobotę konferencji prasowej zapowiedział też publikację książki. I wszystko wskazuje na to, że właśnie o to mu chodziło - tak wypromowana publikacja najprawdopodobniej sprzeda się w ogromnej liczbie egzemplarzy.

W sobotę ksiądz został zwolniony z pełnionych funkcji w Kongregacji Nauki Wiary i Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

 

« 1 »

Zobacz także

 • leonard007
  05.10.2015 19:57
  książka o autorstwa ww ks. jest już gotowa do druku w j. włoskim i polskim. Świetna promocja.
  doceń 3
 • _jasiek
  06.10.2015 08:51
  _jasiek
  Ja tam o niczym nie wiedziałem (i dobrze) a antykościół od dawna do facia pielgrzymował. I jakoś tam nikt tego nie zauważył.
 • szok
  08.10.2015 10:28
  ciekawe co zawarte jest w tej jego książce? Może będą następni. A niech się Kościół oczyści. Bo gdzie jak gdzie ale tu nie powinno być takich osób.
 • ahejne1990
  12.10.2015 20:08
  Dzień dobry, zapraszam do wypełnienia badania pilotażowego do mojej pracy zaliczeniowej: http://cbu.psychologia.pl/pilotaz_ahk2
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama