GN 24/2018 Archiwum

Biuro Prasowe KEP ws. publikacji o ks. Oko

Ks. Dariusz Oko nie należy do żadnego gremium Konferencji Episkopatu Polski i nie był proszony o jakiekolwiek ekspertyzy dla tego gremium – oświadcza Biuro Prasowe Episkopatu, prostując sugestie zawarte w artykule "Tygodnika Powszechnego".

- W nawiązaniu do artykułu opublikowanego w „Tygodniku Powszechnym” („Teologia i przemoc: przypadek księdza Oko”, nr 40, 4.10.2015 r., s. 11-18), pragniemy poinformować, że ks. Dariusz Oko nie należy do żadnego gremium Konferencji Episkopatu Polski i nie był proszony o jakiekolwiek ekspertyzy dla tejże Konferencji. Fakt ten przeczy sugestii wyrażonej przez ks. Krzysztofa Charamsę na łamach pisma, że ks. Oko jest ekspertem Konferencji Episkopatu Polski (por. s. 16: „Konferencja Episkopatu Polski (...) brakiem reakcji na aberracje językowe czy umysłowe swego eksperta zdaje się je popierać”) - pisze BP KEP.

- Obaj duchowni w swej polemice nie reprezentują oficjalnego stanowiska Kościoła katolickiego i czynią to na własną odpowiedzialność. Jak wyjaśnił ks. Charamsa, przedstawione w jego artykule opinie mają charakter prywatny i nie reprezentują stanowiska Kongregacji Nauki Wiary - czytamy w oświadczeniu.

« 1 »

Zobacz także

 • Lilly-Ann
  02.10.2015 22:37
  Biedny człowiek - nawet nie dostrzega jak bardzo pobłądził, jak bardzo zły go zwiódł...
  Niestety zły nie odpuszcza - walczy z Kościołem Chrystusa na wszystkie sposoby, a najmocniej uderza zwodząc kapłanów do grzechu... Więcej modlitwy za kapłanów potrzeba!
  Przy okazji - czy to nie dziwne, że tak przed Soborem temat się pojawił? Zły wie, co robi...
  doceń 4
 • Anaja
  02.10.2015 22:42
  Ciekawe czy KEP wiedziała, że ks.(?) Charamsa to gej. Mam nadzieję, że wydadzą jutro oświadczenie także w tej sprawie i określą konkretne(!) zarzuty co do ks.Oko. Jeśli się tego nie doczekam będę co tydzień pisać do nich w tej sprawie.
  Jestem bardzo rozżalona za takie potraktowanie ks.Oko!!!
 • _jasiek
  02.10.2015 23:55

  Biuro prasowe KEP, to nie Episkopat, Charamsa, to Kongregacja ale ... No właśnie, to ale.

  doceń 6
 • _jasiek
  03.10.2015 10:47
  A Tygodnik Obłudny wydał już oświadczenie, że zadeklarowane preferencje nie mają wpływu na merytoryczną ocenę wystąpienia podmiotu tej dyskusji. A kto jeż ojcem wszelkiego kłamstwa, każdy sam sobie odpowiedzieć może.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama