Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dzieci cierpiące na nowotwory nakręcą western

Podopieczni Fundacji "Krwinka" - dzieci cierpiące na choroby nowotworowe - nakręcą western "Bolek, Lolek i Tola na Dzikim Zachodzie jako obrońcy prawa". W realizacji filmu małym pacjentom pomoże reżyser Robert Gliński.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP Karolina Albińska z Fundacji "Krwinka", obraz powstanie podczas pobytu dzieci na sierpniowym turnusie wypoczynkowo-rehabilitacyjnym w Jedliczach k/Łodzi.

Prezes "Krwinki" Elżbieta Budny przypomniała, że corocznie fundacja organizuje turnusy dla dzieci w fazie intensywnego leczenia onkologicznego. Zdaniem lekarzy ta forma wypoczynku i rehabilitacji przynosi bardzo wymierny efekt. Zwróciła uwagę, że "Krwinka" zawsze stara się przygotować dla podopiecznych jak najlepsze atrakcje. "W tym roku, dzięki uprzejmości prof. Roberta Glińskiego, nasze dzieciaki wezmą udział w warsztatach fotograficzno-filmowych" - mówi.

Według fundacji dzieci mają uczestniczyć w całym procesie produkcyjnym. Opracują scenariusz, zrobią dekoracje, wcielą się w role kowbojów, staną za kamerą i zmontują cały materiał filmowy. Zwieńczeniem warsztatów ma być film "Bolek, Lolek i Tola na Dzikim Zachodzie jako obrońcy prawa".

W programie turnusu przewidziano także występy teatralne i iluzjonistyczne, przejażdżki zabytkowymi samochodami oraz wycieczkę do zoo-safari w Borysewie. Podczas wyjazdu prowadzona będzie również rehabilitacja ruchowa, hipoterapia, dogoterapia, a także zajęcia o charakterze psychoterapeutycznym oraz działania pedagogiczne: gry i zabawy, warsztaty, zajęcia manualne.

Fundacja "Krwinka" powstała w 1996 r. w Łodzi z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Działa na terenie całego kraju.

Celem fundacji jest niesienie pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone. "Krwinka" znana jest m.in. z ogólnopolskiego programu "Dawca Szpiku" i akcji szczepień przeciwko wirusowi HPV.

« 1 »

Zobacz także

  • OofHy1ErcgLS
    25.08.2015 18:45
    Michał pisze:Zapowiada się ciekawie, jeestm zainteresowany tym mam nadzieje że faktycznie bezkrwawym polowaniem;), a że zwierz we mgle tumanieje to może trzeba było by zabrać ze sobą jakiegoś obrzyna jak ktoś posiada, bo co będzie jak zaatakuje Ktf3rędy będzie jechał korowf3d??
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama